Лоши навики

TIGERWOMAN31SK

Истакнат Член
3 јули 2012
822
697
93
грицкам нокти и јадам многу благо,особено кога сум изнервирана се живо јадам
 

Badgirl

Староседелец
4 јануари 2013
1,477
3,258
1,133
29
Najubaviot grad ------> SKOPJE :D
Пукање на прсти
го гризам внатрешниот дел од долната усна...
Понекогаш зборувам се и сешто пред секого,било да е срамно или нешто друго :sram
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Abe CreP

Emma.T

Истакнат Член
23 декември 2012
241
352
163
МНОООГУ си играм со пенкала (секаков вид играње: вртење, притискање по 200 пати во минута и сл. знам дека е ужасно иритирачки за околината, ама не можам против тоа) и ја грицкам устата од внатрешната страна (од пред некое време пробувам да се контролирам и добро е, има напредок). :banghead
 

Lollypop

Истакнат Член
26 декември 2012
251
197
143
Грицкање нокти? и ја имав ваков проблем па кога купив еден лак од аптека за да не ги грицкам ноктите веќе на крај памет не ми текнува да ги грицкам (ова им го препорачувам на сите кои што имаат ваква навика) инакуу лошо ми е тоа што знам многу да се заседам на компјутер и да се изгубам и да заборавам на време и место
 

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
Црно газирано сокче (мноооогу) , грицкање на устата од внатрешната страна , лесно избувнувам (навика ми стана да се изнервирам и да се скарам бее ... :eek:) ...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sofija...

Трн во око

Нов член
30 јануари 2013
20
20
3
Црно газирано сокче (мноооогу) , грицкање на устата од внатрешната страна , лесно избувнувам (навика ми стана да се изнервирам и да се скарам бее ... :eek:) ...
Страшна навика, мислам дека нема спас :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 84 sk_Y ^_-