1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Личен дневник

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од JaMi, 28 септември 2012.

 1. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  733
  Допаѓања:
  1,253
  Соба полна луѓе кои јавале погрешен коњ.
  Се прашувам некогаш како е да живееш во толку огорчен свет во своја глава...и не, не ми е јасно.
  Никогаш не ги здоболеле твоите порази...
  Не се радувале на твоите победи...
  Не се обиделе да разберат што се крие позади насмевката, ниту од каде тага...
  Никогаш не ја виделе твојата убавина...
  Ако не најдат зло во тебе...ќе го измислат.
  Се навикнале да живеат во својот црно бел свет и џабе им црташ виножита. Сѐ што некогаш ќе видат во тебе, е само нивниот одраз.
  Луѓе ... Дигнав раце од таквите, што заради себе, што заради нив.
  Сѐ е подготвено, нова постела од кал не чека, надеж нема, се нуди верба по пониска цена. Last minute offer..? Нека, фала.
   
  На İncognito му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  733
  Допаѓања:
  1,253
  Знам дека не ме разбираш и јас не се разбирам. Најверојатно повторно ќе те повредам. И ти ќе ме повредиш. И ќе се вратам секогаш кога и ти. Знаеш зошто? Зошто успеваш да ги отуѓиш сите во твојот живот. Па, јас останувам. Сакаш да знаеш зошто сум бунтовна, горчлива и обична? Сакаш да знаеш што ми се случи? Ти. Ти ми се случи. Прифаќам сѐ. Зошто ми е вредно. Зошто ми значиш. Зошто те сакам. И не одам никаде.
   
  На İncognito му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Iris*

  Iris* Староседелец

  Зачленет на:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  733
  Допаѓања:
  1,253
  Ме погледна, како да има нешто вредно за гледање. Реков: Заборави, илузија е, сенка на она што имало некогаш...сѐ е потрошено, сѐ однесоа.
   
 4. Ananas

  Ananas Полноправен Член

  Зачленет на:
  14 јануари 2019
  Мислења:
  62
  Допаѓања:
  19
  ... самотија... Бар да бев VIP
   
 5. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,465
  Допаѓања:
  3,741
  Немам веќе пасија за нешто, ниту изговор да се извадам за ништо, немам ниту збор кој би ме извадил од стариот добар колосек, одам таму каде ќе ме дувне ветрот. Некако чудно ми е ова време, како некое исчекување дека ќе се случи нешто ново, а старо е сѐ, денот, ноќта, истите заспивања, истите талкања од почеток до кригла пиво добро испотена.Така ти е тоа кога и ќошот од некоја соба ти е доволен за мирно доба. Ќе излажам ако речам дека сум осамен, има толку многу луѓе околу мене, чиниш периметарот им е математичка грешка. Да не го дрвам повеќе и онака е секогаш надрвен, ми се спие, сонам некои чудни сништа со големи порти кои не се затвораат и еден старец со бела коса кој постојано ме напнува, на работа ми велат свети Петар сака нешто да ти каже, а јас им велам нека е кој и да било само татко ми да не е, со чизма ме порасна, онаа од ЈНА со штрафови одоздола. Ми се спие и сум благодарен ако се разбудам, добра ноќ на сите и инвестирајте во најдоброто во вас, нека е и черга со која ќе покриете бездомник, Ве сакам сите какви што сте.
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,310
  Допаѓања:
  2,995
  Ima period vo koj stignuvas poleka no sigurno koga nisto ne te dopira, ni radosta ni tagata, ni zborot ni molcenjeto. Ednostavno se podgotvuvas za patot koj koga togas ke treba da go odis. Gi zavrshuvas rabotite ili gi priveduvas kon kraj, da si gi podsredis. I go gledas zivotot I se vo nego so rozovi ochila, so blagodarnost na sekoe novo utro.
  Na rabotite na koi si se zalel ili ti smetale im priogjas so shega, zasto sfakas I da se zalis nema sto da smenis ni komu mu e gajle za tebe. Stanuvas ist ko masata, se davas proporcionalno na odgovorot koj go dobivas. Veke vo ochite na drugite gledas samo zgasnati iskri dodeka zgasnuvas.
  Sonot stanuva podobrata realnost od denot.
   
  На İncognito и Ballet is my life им се допаѓа ова.

Сподели: