Лижење/кунилингус

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Кунилингус:)

Сексуално дејство кај кое со помош на јазикот се стимулираат женските полови органи. Терминот доаѓа од два латински збора: “cunnus” и “lingere”. Партнерот може да биде и машко и женско. Кунилингусот има за цел подготовка на партнерката за класичен полов акт и/или предизвикување на огразам Женските гениталии а пред се вулвата и клиторисот, се бакнуваат и лижат со уснине и јазикот. Со оваа техника жената може да биде доведена до интензивен (или многукратен) оргазам, што се постигнува со директно дразнење на клиторисот. Постојат најразлични практични техники за практикување на кунилингус, како и најразлични пози. Во повеќето случаи, стимулацијата се насочува на најчуствителните зони на половиот орган, т.е. на клиторисот и внатрешните срамни усни. Позата зависи од предиспозициите на партнерите.




Зошто мажите лижат?
Дали уживате или тоа го правите само ради задоволство на партнерот?
Дали тоа го правите само ради одолговлекување на сексуалниот акт или па?
 

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
20081205201122_large.jpg
:trepka
 

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
652
1,916
393
Fukushima
www.gonzo.com
ајде јас прв да се изјаснам тука како најголем женскар, фраер, султан, херкул, ахил, перо, ставре и јебо факиќ, прогласен од мнозинството на женската форумска раја на форумов, на ваше барање и огромно задоволство јас лижам
 

mila mila

Истакнат Член
31 март 2012
192
154
343
ајде јас прв да се изјаснам тука како најголем женскар, фраер, султан, херкул, ахил, перо, ставре и јебо факиќ, прогласен од мнозинството на женската форумска раја на форумов, на ваше барање и огромно задоволство јас лижам
А сакаш да те лижат "женкару"?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048 and melpomena

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
652
1,916
393
Fukushima
www.gonzo.com
Јас како послаб женкар од Гонзо, само за ваше задоволство имам и слика како вежбам- лижење.
Отвори ја прикачената датотека 3168
ау морам да те пофалам па ти го владееш нинџа стајлот дури не се гледаш на сликава, а и башка со јапанка:sreken мај мен :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hkakashi and The_Mayor