Лакирање

Каков лак користите довојчиња?

  • Црвен

    Гласови: 3 75.0%
  • Црн

    Гласови: 0 0.0%
  • Син

    Гласови: 1 25.0%

  • Вкупно гласале
    4

MimeQueen

Полноправен Член
13 јануари 2014
86
41
18
25
Не ми е многу јасно каква корист има од лакирањето нокти...
Од некоја причина не ја разбирам целата работа со ноктите...Растење, лакирање...
Исто така не разбирам како луѓето можат да работат нешто со долги нокти...Упс, малку побегнав од темата...
Глупо ми изгледа да си ги фарбам ноктите...многу ефтино ми изгледа...Всушност, мене секаков вид на видлива, впечатлива шминка ми изгледа ефтино.
Најмногу се ежам кога ќе видам девојиња од по 5-6 години, лакирани во некоја си глупа боја...или, уште полошо, излупен лак...
Па така е,не е добро за ноктите тоа ама ајде де,со кого ќе се разбереш.Со големи или па уште полошо,вештачки нокти не се работи ниииштоооо.Моја другарка од гимназија има гооолеми нокти.ја шие пред годинадена зашто си ги закопа у кожа.уште полошо има девојчиња 4-5год. на улица кај што живеам јас, на лето си играат маливе, девојчињата се лакираат а машките зјапаат и некој од машките ќе се осмели дури да се налакира.ГРОЗНО(puke)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TheQueen

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
30
домче
Не ми е многу јасно каква корист има од лакирањето нокти...
Од некоја причина не ја разбирам целата работа со ноктите...Растење, лакирање...
не ми се верува дека сеуште има сељаци што си го растат ноктот на малиот прст...Навистина, каква потреба имаат од тоа? Можеби си го чешаат задникот или...останати делови од телото...
Исто така не разбирам како луѓето можат да работат нешто со долги нокти...Упс, малку побегнав од темата...
Глупо ми изгледа да си ги фарбам ноктите...многу ефтино ми изгледа...Всушност, мене секаков вид на видлива, впечатлива шминка ми изгледа ефтино.
Најмногу се ежам кога ќе видам девојиња од по 5-6 години, лакирани во некоја си глупа боја...или, уште полошо, излупен лак...

Само сакав да се надоврзам...
:D Да, постојат сељаци што го служат малиот нокт за тоа што го наведе:rofl И јас лично познавам такви... но има и друга намена. Кога почнав да се занимавам со автомобили и јас морав да пораснам такви досадни и неучтиви ноктиња на малите прсти. Просечен нокт има дебелина од 0.3-0.4мм што одговара на процепот на држачот на лончето од карбураторот, пторебниот раздел за подесување на платина, раздел на електроди на свеќица. И мене ми беше чудно на почетокот и грдно, но рационално земено, не постои мерен инструмент што може толку лесно да ја врши истата функција. Чудно и грдно али вистинито :unsure

Не, не ги лакирам во никој случај... и немам намера:igra
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TheQueen

TheQueen

Истакнат Член
2 ноември 2013
495
376
173
Планетата Земја
Само сакав да се надоврзам...
:D Да, постојат сељаци што го служат малиот нокт за тоа што го наведе:rofl И јас лично познавам такви... но има и друга намена. Кога почнав да се занимавам со автомобили и јас морав да пораснам такви досадни и неучтиви ноктиња на малите прсти. Просечен нокт има дебелина од 0.3-0.4мм што одговара на процепот на држачот на лончето од карбураторот, пторебниот раздел за подесување на платина, раздел на електроди на свеќица. И мене ми беше чудно на почетокот и грдно, но рационално земено, не постои мерен инструмент што може толку лесно да ја врши истата функција. Чудно и грдно али вистинито :unsure

Не, не ги лакирам во никој случај... и немам намера:igra
Чудна намена...:rofl