К-15

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
Како е можно во форумов да нема тема за К-15?
Најинтересните луѓе што некогаш се појавиле на ова поднебје. Кои се вашите најинтересни скечови? Дали ги следите сега, на Алфа Тв? :)
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
kako mal epten sam gi gledaja i kasetu imasHe ss sfi pesne od njima : ) duo trio
najjaki su


Говорете кумановски и пишувајте кирилица !! проект на влада на црнобело-
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hexasto and Dee Dee

mAcIkA

Истакнат Член
14 февруари 2012
382
516
393
хахахаххаха ,ова ми е едно од омилените...Буби го боле мео..и тоа е јако хахахах
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
Новиве ми се ужасно лоши и не смешни, дури и досадни се со вицови од пред 5 години. Затоа не ги ни пратам редовно да не си скршам сваќање за добар хумор од К-15 што беа порано. Бар за мене тоа е од кога почнаа па до 2000-2001 додека идеа на А1 и малце почетокот на Сител и после веќе за'рѓаа и се изгуби шмекот. А старите редовно ги гледам и секогаш слатко до солзи се смеам... Особено долгометражните, со штрајковите, каубојци и индијанци, духот на тито коа им бара 100 000 марки за да си иде, партија кога прават. Тоа е здрав и оргинален хумор кој и после толку години сеуште за многу работи може да се рече дека е актуелен. Бапчо е незаменилив лик, тој стариот со белата коса што замара и е смешен само зашто вергла нешто без врска. А денес се мизерија, па овие новиве ликови се све само не смешни, лош, неоргинален (бар не од рангот на тоа што беа) хумор.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Thrashbt and Dee Dee