1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Куќа или стан?

Дискусија во форумот 'Дом' започната од Gabriela, 20 февруари 2012.

 1. toby2

  toby2 Полноправен Член

  Зачленет на:
  16 мај 2013
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  21
  Куќа без размислување.со бокс со 300 глупости мини зоолошка ке напраам :D
   
 2. Јаболче

  Јаболче Полноправен Член

  Зачленет на:
  8 октомври 2013
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  Куќа. И по можност во населба со куќи. Не се трпи комшилук во зграда - 300 табиети.
   
  На Ita му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Outrider

  Outrider A Witty Cat Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,569
  Допаѓања:
  5,117
  [​IMG]

  Куќа.
   
  На Ita му/ѝ се допаѓа ова.
 4. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  483
  Допаѓања:
  374
  Пол:
  Женски
  Јас живеам во куќа. А и повеќе ми се допаѓа во куќа. Барем можам да излезам на тераса без некој да ми тресе ќебе врз главате (тоа ми се случи кога без кај другарка ми која живее во стан).
   
 5. Ita

  Ita Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  1,991
  Допаѓања:
  2,021
  Пол:
  Женски
  Стан полесно се одржува и чисти но си ограничен и понекогаш треба да се прилагодуваш спрема комшиите во спротива со полицијата ќе си имаш работа, а куќа каде каде е подобро, по слободен си, поголем простор, по комотно е.
   
 6. Мрчатор

  Мрчатор Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,129
  Допаѓања:
  9,087
  Пол:
  Машки
  Не можам да се замислам во стан.
  Уживам во моите 16 квадрати соба. Ја делам со сестра ми, но сепак убаво ми е кога пуштам гласна музика за инает на комшиите. Тие ми враќаат пак на лето, ги праќаат децата навечер да ми врескаат под прозор, ама немаат поим дека Бобан има јак глас, и може да ги надвика сите.
  ***
  Поубаво е во куќа. Кога бев на поседок во Струга, во стан е поинакво чувството, ми изгледаше ко пренатрупано.
   
 7. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,398
  Допаѓања:
  2,531
  Пол:
  Женски
  Не сакам да живеам во огромна куќа со 15 соби,5 купатила и слично.Битно ми е да живеам во скромна куќа во која ќе се чувствувам комотно.Незнам дали го знаете она чувство кога во куќата струи некоја топлина и некој посебен мирис кој прави да се осеќаме убаво.Е тоа го сакам.
  Несакам во стан,затоа што ќе немам сопствен двор со градина и цвеќе.А и малер сум,до мене сигурно ќе се погоди терсене сосед. :)
   
 8. incule

  incule Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  476
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Женски
  Во стан,голем стан а многу сакам во куќа
   
 9. bliznaci

  bliznaci Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  169
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  Во куќа живеам.Нема подобро од живеење во куќа.Во стан нема дружба меѓу соседите-важи ова за Скопје.
  Како трпат тие луѓе тесен простор?Како живеат,не ги разбирам.
   
 10. incule

  incule Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  476
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Женски
  Куќа дека куќата има двор и куќата е поголема од станот
   

Сподели: