Куќа или стан?

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,409
1,133
www.crnobelo.com
Нормално дека куќа со дворче е многу поубаво од стан.
Доколку финансиите не се проблем, дефинитивно куќа.
 

Мила

Активен Член
1 март 2012
121
99
28
На плажа!!!
Живеам во голем стан и тешко ми е кога ќе ми речат мора ова да се среди, мора она да се среди.
Живеев кратко време во доста голема куќа и можам да кажам дека ми беше 100 пати подобро.
Единствената лоша работа е тоа што куќата никогаш не е завршена. Секогаш ќе се најде по нешто да се чепка, да се средува. Де куќата, де дворот. Вака во стан ограничен си и нема многу мрдање.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: bonboonka

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Во куќа на два спрата. Убаво ми е, се навикнав и не знам како би се снашла во стан. Бидејки сум навикната на простор, ширина, комоција, мислам дека во стан ќе се чувствувам задушено.
Го делам мислењето...само што јас сум во обична куќичка со 4 соби,ходник и купатило, голема тераса и уште поголем двор :rolleyes
Обожавам кога е топло да седам на тараса а сонцето да ме гали со зраците додека си пијам кафе :kafe
Летно време се грижам околу цвеќињата во дворот :showoff
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Куќа сум моментално, ама и стан не е лошо се си има предности. Така на пример во куќа супер тие ако си имаш дворче, а во стан си затворен ама полесно е за одржување пак немаш двор..
 

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Зависи, со семејство боље е у куќа, али ако живеам сама (или со уште 1) повеќе ми се допаѓа у станче :D
 

Stenak

Полноправен Член
19 февруари 2012
46
84
18
Што има врска ?
Од кога знам за мене живеам во куќа, но не би ми било тешко да се навикнам на животот во стан.
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Моментално живеам во куќа инаку цел живот сум живеела во стан...и Морам да кажам дека во станот ми беше по убаво....Чуствував приватност а ако сакав воздух и нешто како дворче имав ооогромна тараса од која имав одличен поглед и многу цвекиња...Иако куката ми е многу поголема се чуствувам како на излог....А плус тоа што е малку подалеку од градот..па чудни комшии,навечер да мислиш како ке се вратиш :D Си го сакам станот назадд :(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ghtalpo