Кумановски муабети

Psychobilly

Староседелец
18 февруари 2012
600
1,509
703
Pilgrim Psychiatric Center
Сретнују га бившога мужа на жену ми и нешто сака као да ме дупи човек малко и вика ми:
- Абе како е с`с потрошену робу ??
Одговарам му:
- Абе први 10 сантима и такој и такој, али надоле е како нова.
 

Psychobilly

Староседелец
18 февруари 2012
600
1,509
703
Pilgrim Psychiatric Center
Плавуша одлучуе да зима часови по вожњу, па седнуе уз волан и слуша што ву инструктор вика:
- Значи, овој ти е педаља за гас, овој за кумплунг, а овај за кочење. Овој е волан, овој ретровизор, овој мењач, ручна, кључ ти е у браву, ајде стартуј ги кола.
Гледа га плавуша збунето и вика:
- Може ли да прашам нешто?
Да, изволте, вика инструктор
Све ми е јасно, и за мењач, и за волан и за све, ама ја изгледа нема да можу да возу кола, пошто доле има три педаље, а ја имам само две ноге.
______________________________________

Студентка плавуша ќе полага испит по анатомију, па гу професор прашуе:
- И, колешке, кој орган се у човека зголемуе 10 пута к'д е човек узбуден?
Па, пенис, професоре
Е моја колешке, значи на вас памет тамо ви иде. Не е пенис, него зеница колешке, зеница у око
А што се тиче ваш пенис, к'д би се он зголемија десет пута како што ви тврдите, нема да ви се зголемив зенице, него очи има да ви искочив на лице место.
 

Psychobilly

Староседелец
18 февруари 2012
600
1,509
703
Pilgrim Psychiatric Center
После 20 године сретнуев се двоица другари и одма домаќински муабети:
-Како е ќерка ти?
-Ма она е супер дете...најдобар ученик,најдобар студент...додуше мораше од пуно работе да се откаже док да га заврши фалкутет и све си бидна!Заврши како една од 5 најбољи у генерацију па запосли се у едну јаку приватну фирму прво како секретарка ама паметна е она па с'га е шефица...еее сви тија муке и куке се исплатесва...еххх...А како су твои деца?
-Па и моја работи у едну приватну фирму како шваљерка на газду ама ја неуму толко убаво и нашминкано да га кажу како тебе...
 

Psychobilly

Староседелец
18 февруари 2012
600
1,509
703
Pilgrim Psychiatric Center
Кумановска работа
25062_393230587422702_1445521858_n.png
 

Psychobilly

Староседелец
18 февруари 2012
600
1,509
703
Pilgrim Psychiatric Center
Жали се Перо на Колета:
-Коле, овај моја жена уопште не ужива к`д гу натрту!
-Перо бе па направи малко атмосферу... на пример доведи еднога црнца да ви мафта с`с голему лепезу док ти гу тртиш жену ти!
Нашја Перо црнца, црнац мафта с`с лепезу а жена му мртва ладна... ни да мрдне... Изнервиран Перо вика на црнца:
-Ај ти земи да гу тртиш а ја ке мафтам.
Црњо гу натртија жену му и овај цела узбудена ужива у највише.. и на тој Перо вика:
Ете видиш ли бе како се мафта, пи*ка ти материна!!!
 

Psychobilly

Староседелец
18 февруари 2012
600
1,509
703
Pilgrim Psychiatric Center
Иде дедо од 90 године на доктора, па га доктор саветуе:
- Дедо, с обзиром дека имаш 90 године, треба да си знаеш дека свак сексуалан однос сас вашу девојку која има само 20 године е ризик кој може да заврши фатално по тебе.
Дедо га гледа у чудо па му вика:
- Ма што ву га туру, нека цркне.
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Најоимилени наши муабети су ми:
..На к*р бумбари, муда Маријанови, к*р се тресе п***а се таласа, неам паре на шкрге дишу на бандажи сам : )
Миљон варијацие на луди муабети а увек сс мрсни стфари, викаше ви ја дека овај тема треаше да се стави у +18
Благој Ѓореф сто посто е бија кумановац па е отфорија мрсну фирму у Велес
Други муабети повржани сс мушки полоф орган су: прекокур, накур, докур,жимикур... и други си натамо префикси сскур : )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hkakashi

Psychobilly

Староседелец
18 февруари 2012
600
1,509
703
Pilgrim Psychiatric Center
Дете од кумановско село искочи у град и с'к, како да гу старта девојку, приближи се до њума па ву вика:
- Куде ти е мори књишче?
Какво књишче бре, мрш
- А мори, куде ти е књишче?
Абе лудак, ај мрш. Какво те књишче спопаднало?

- Тој мори од кое што си испаднала, бонбоно моја. :rofl