Критики за администрацијата

Abraxas

Староседелец
10 јануари 2013
1,094
792
1,133
44
www.oto-mk.net
Не можеме да знаеме кој што е, а нити па може да селектираме кому да честитаме кому не. Сакал или не грото се рисјани. Кога на телевизија или во весници честитаат празници им ја кажуваш критикава? :)
Тоа не е оправдување. На телевизија и во весници не честитаат индивидуално и посебно на секој гледач или на секој читател како што овде е случај - на честитката на профилот стои - Абраксас, додека телевизиите и весниците нагласуваат - на сите православни верници. Што значи споредбата е несоодветна, исто како и изговорот дека тоа било поради мнозинството.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Pica pica

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Јаоо која навреда ти е ова човече :) Пази сеа, јас атеист па гајле ми е затоа што не ме тангира. Мислам дека можеш да прогледаш низ прсти де, не е ова единствено нешто. Пример за божиќ исто беше ама не ти беше гајле.
Отсега ајде ќе имаме во предвид и ќе гледаме да се поправиме ако толку сме те навредиле. Еве извинување од тимот до сите кои се нашле навредени од честитката за Велигден.
 

Abraxas

Староседелец
10 јануари 2013
1,094
792
1,133
44
www.oto-mk.net
Јаоо која навреда ти е ова човече :) Пази сеа, јас атеист па гајле ми е затоа што не ме тангира. Мислам дека можеш да прогледаш низ прсти де, не е ова единствено нешто. Пример за божиќ исто беше ама не ти беше гајле.
Отсега ајде ќе имаме во предвид и ќе гледаме да се поправиме ако толку сме те навредиле. Еве извинување од тимот до сите кои се нашле навредени од честитката за Велигден.
Нема потреба од сарказам и иронија. Нагласив дека критиката е најдобронамерна, но ако сте решиле да имате пристап кон критиките инспириран од ароганција, тогаш вие си знаете, не ни требало да ја отварате темава доколку не сте спремни да прифатите критика.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno and melpomena

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Нема потреба од сарказам и иронија. Нагласив дека критиката е најдобронамерна, но ако сте решиле да имате пристап кон критиките инспириран од ароганција, тогаш вие си знаете, не ни требало да ја отварате темава доколку не сте спремни да прифатите критика.
Не знам зошто сарказам. Јас најдобронамерно ти се извинувам и тебе и на секој кој се нашол навреден од честитката, во име на тимот и ти кажувам дека друг пат нема да ги персонализираме пораките. Има тука атеисти, има и по некој муслиман, агностици и сл. па ете и извинување до сите.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Abraxas

Pica pica

Староседелец
2 јуни 2013
1,564
2,090
1,133
90
Не знам зошто сарказам. Јас најдобронамерно ти се извинувам и тебе и на секој кој се нашол навреден од честитката, во име на тимот и ти кажувам дека друг пат нема да ги персонализираме пораките. Има тука атеисти, има и по некој муслиман, агностици и сл. па ете и извинување до сите.
Не се прифаќа, бараме ОСТАВКА,бараме ОСТАВКА!(party)(party)

п.с. и модератори
 
Последна промена:

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Не се прифаќа, бараме ОСТАВКА,бараме ОСТАВКА!(party)(party)

п.с. и модератори
Оставкаааааааа! Ама со кого да ги замениш е најголемиот проблем..исто ко у државава, нема асална замена, сите се исти:frantic
:giggle
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Оставкаааааааа! Ама со кого да ги замениш е најголемиот проблем..исто ко у државава, нема асална замена, сите се исти:frantic
:giggle

Јас, ама после тоа че ги аболицирам и повторно ќе се вратат на функција, како и фирерот шо че се врати после изборите.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider and misterija

Pica pica

Староседелец
2 јуни 2013
1,564
2,090
1,133
90
Оставкаааааааа! Ама со кого да ги замениш е најголемиот проблем..исто ко у државава, нема асална замена, сите се исти:frantic
:giggle
Со избори ќе назначиме нови членови!
Оставкааааааааааааааааааааааааааааааааа
Црнобела револуција:cool:
images.png
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno and misterija

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Жити револуцијата...
Ок е људи, не ја трујте темава со непотребни коментари освен ако имате нешто конструктивно да дадете.
 

Pica pica

Староседелец
2 јуни 2013
1,564
2,090
1,133
90
Жити револуцијата...
Ок е људи, не ја трујте темава со непотребни коментари освен ако имате нешто конструктивно да дадете.
Да, имаме да дадеме.
Сосема е во право Абраксас, честитање на верски празник со именување на членот,односно директно упатена честитка е ГОЛЕМА грешка на админите.
Да се етикетираат сите членови како да се припадници на една верска заедница е повеќе од навредливо, односно ја покажува вашата нестручност да водите еден форум каде треба да се почитува секој поединец (член) во однос на верска и етничка припадност.Да биде иронијата уште поголема сами носите правила и истите ги кршите, а за возврат нудите извинување.
Како второ би го прозвал модереаторот на пдф Религија,од кога е ставен на таа функција ниту еднаш не отворил тема или развил дикусија со што би го освежил пдф и би привлекол нови членови.Ако вака и на овој начин сметате дека ќе се зголеми бројноста на форумот тогаш сигурно имате погрешна престава за тоа што значи да се води еден форум.(нишај врата ,земај плата ):zelen
Ништо не работите, среќа сега што постирав повеќе црнобели револуционерни слики да се покажете на дело,според правила како се работи.Браво одлично сработено.
Време е да си дадете остаавки!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo