1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кревање рака врз партнерот

Дискусија во форумот 'Семејство' започната од ShakaZulu, 4 март 2012.

1. melpomena

melpomena Енигма

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    8,231
    Допаѓања:
    17,756
    Да бидеме реални,за едно столетие ке ни исчезне видот.

Како тоа не сме насилни и сакаме да ги решаваме проблемите со разговарање а посакуваме дури смртни казни?:unsure
    Тука нешто не ми штима,нешто ми се движи од пердув кон кактус.

На Arkantos и slb_bobo им се допаѓа ова.
  2. Аркантос

Аркантос Romanticist

Зачленет на:
    23 август 2012
    Мислења:
    2,353
    Допаѓања:
    3,846
    Епа секој кој видел „мака“ од насилство, сака драстични мерки за спречување на таквата појава :)

3. melpomena

melpomena Енигма

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    8,231
    Допаѓања:
    17,756
    во ред штом е така мислиш,но не ми се допага.
    сум видела и јас мака,ретко кој не видел,но не сакам смртни казни за насилниците,со тоа ке се израмнам со нив.

На slb_bobo, Luckky и malo им се допаѓа ова.
  4. malo

malo Староседелец
    Најфотограф

Зачленет на:
    13 септември 2012
    Мислења:
    1,280
    Допаѓања:
    2,063
    Смртна казна - не, ама казна -да. Колку и да не израмнува тоа со "нив" сепак ниту еден насилник не би требало да остане неказнет

5. Аркантос

Аркантос Romanticist

Зачленет на:
    23 август 2012
    Мислења:
    2,353
    Допаѓања:
    3,846
    Можеби грешам, никогаш не ја изоставам можноста да сум во заблуда. Сите многупати сме биле.
    Но, кога станува збор за насилник, силувач, убиец. Човек што на овој или оној начин одзел живот, или направил продолжетокот од животот на друга индивидуа да измине со тешки трауми, депресии и слично мислам дека заслужува казна. И тоа најстрога...

На malo му/ѝ се допаѓа ова.
  6. melpomena

melpomena Енигма

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    8,231
    Допаѓања:
    17,756
    Во ред,се разбравме уште на самиот почеток кој е мојот а кој е твојот став околу оваа работа,сега само се повторуваме.
    И на темата за смртна казна се имам изјаснето дека сум против.
    Тука ке завршам со дискусијата на оваа тема оти веке го пишуваме се истото.:)

На slb_bobo и Arkantos им се допаѓа ова.
  7. ~ Скарлетка ~

~ Скарлетка ~ Активен Член

Зачленет на:
    25 октомври 2012
    Мислења:
    348
    Допаѓања:
    204
    Пред некое време гадно се искаравме со мажето и беше спремен да крене рака... Ама има ветено милион пати дека нема и му текна колку се 2 и 2 и се повлече. Ако евентуално некогаш оди до крај, сега знам и кај да се обратам :zelen А ја не сум таква личност, и кога сум најнервозна не ми доаѓа насилство на памет, ни да удрам некој ни ништо. После нервата обавезно морам да скршам некој предмет ама се додека не е човек тоа ми е супер начин да се ослободам од насобран бес (wasntme)

8. Lepaa

Lepaa Истакнат Член

Зачленет на:
    2 декември 2012
    Мислења:
    985
    Допаѓања:
    1,704
    Не сме животни,јеб**е.Ниту јас на него,ниту тој на мене.Па каков и да е проблемот,мислам дека може да се реши со разговор смирено ;)

9. sweetgirl

sweetgirl Истакнат Член

Зачленет на:
    11 март 2012
    Мислења:
    148
    Допаѓања:
    124
    Неколку пати сум била сведок како дечкото и вика на девојката и ја мава со шамари.Сто пати сум се замислила да се ставам во одбрана,ама исто толку пати сум си рекла ама што ако и мене почне.Ни знам карате,ни џудо,ништо,ниту пак сум некоја јака.
    Колку и да е виновна девојката,во никој случај не смее да биде удирана.Посекако така и така машкото е појако.

10. Luckky

Luckky Upright

Зачленет на:
    22 февруари 2012
    Мислења:
    2,635
    Допаѓања:
    5,809
    Па баш и не е точно дека е појако. Не треба да си мастер по џудо или карате да се одбраниш и спротиставиш. Ама не е тоа поентата, поентата е ДЕВОЈКАТА што дозвоилила такво нешто да и се случи.

На 4FUN и smeker им се допаѓа ова.

Сподели: