Краткометражни филмови

Змејче

Незапирлива
14 јули 2013
1,193
2,423
1,123
The Rift (2012)
Short/Sci-Fi
The-Rift-Movie-Poster.jpg

Се мислев дали овој филм ќе спаѓа во оваа тема, пошо е 25 мин. краткометражен. Пoсебно ме привлече приказната во филмов, се зачудив зошто толку е краток. Почнав да го гледам и малку бев задоволна, бидејќи ме стави во искушение поради крајот кој беше восхитувачки :zelen но да се вратам на приказната: Радари забележуваат чудни сигнали на небото. Се појавуваат во чудна форма, меѓу облаците се спуштаат како црно торнадо кои почнуват да го формираат небото. Постои нешто во небото...нешто што се движи...
целото дејствие е во едно кафуле, кое го водат двајцата синови и нивната мајка..
444083776_640.jpg

 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Професионалниот сноубордер Mike Basich има изградено мала неверојатна куќичка на врвот на планина во Truckee, CA, каде што секојдевно го живее сонот за кој се надевал дека ќе стане реалност уште од своето детство. Далеку од лудилото наречено метропола, во минимален речиси непостоечки контакт со луѓе, соединет со природата… ова е мало парче рај на планетата Земја.

 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Алал да им е на луѓево, го гледам видеово и ме фаќа екстремна љубомора... Ем за вештината која ја имаат да го изградат ова чудо, ем за природата околу нив, ем за забавувањето за време на градењето...