1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кој Windows го користите ?

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од Marick14, 7 јули 2012.

?

Кој Windows го користите?

 1. XP

  7 глас(а)
  17.1%
 2. 7

  29 глас(а)
  70.7%
 3. Vista

  0 глас(а)
  0.0%
 4. 8

  5 глас(а)
  12.2%
 1. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Кој Windows го користите и кој според вас е најдобар и зошто?

  Јас го користам Winfows 7 и сум презадоволен, за разлика од Виста кој според мене беше цел промашен.

  24.jpg
   
  На emzzy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  Мислам дека името на темата е ШИТ.
  Би било подобро Каков оперативен систем користите?
  Во прашањето одговори ќе бидат Windows, Linux, Ubuntu, iOS и др.
   
  На Alex2050, Wild.One, emzzy и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  И уште +20 други ОС што постојат. Затоа направив само за Виндоус, зошто највеќето тој го користат кај нас.
   
  На emzzy му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  Иначе јас користам..
  Лаптоп: Windows 7 Ultimate 64bit
  Desktop: Windows 7 Ultimate 32bit :)
   
 5. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,862
  Windows 7 Ultimate 64bit :)
   
 6. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,104
 7. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  Препорачувам ти Windows 7 Ultimate.. Или доколку сакаш XP инсталирај Service Pack 3 помалку багови :D.
   
 8. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,104
  цело време тој ми го инсталираат :)
   
 9. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  Не те сфатив :rofl Објасни поубо еб:cenzuraго :D
   
 10. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,104
  по дифолт таа верзија СП2 ми ја инсталираат :)
   

Сподели: