Кој кого создаде?

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
Имам. Ти имаш ли?
Имаш, немам, имаш...ај сега игри ќе си играме...и ти како Мики1 од кајгана, додека ти одговори така ќе те врти, што ќе заборавиш што си прашал.
Ни господ Бог нема пемпеле за да докаже за креаторството негово а не па ти...;)
 

Idiot

Староседелец
5 март 2013
317
231
1,053
Muppet Show
Имаш, немам, имаш...ај сега игри ќе си играме...и ти како Мики1 од кајгана, додека ти одговори така ќе те врти, што ќе заборавиш што си прашал.
Ни господ Бог нема пемпеле за да докаже за креаторството негово а не па ти...;)
Кој е тој господ бог? Јас сум бог за него.

Ти имаш ли доказ дека розов летечки еднорог не постои?
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

Idiot

Староседелец
5 март 2013
317
231
1,053
Muppet Show
Prvo dokazi go negovoto postoenje za da se najde MAZ koj ke ti go dokaze sprotivnoto.
Стварно???? Ако за нешто има доказ нема потреба да се докажува спротивно.
А ако некое правило важи важи за се. Тогаш не барајте некој да ви докажува дека НЕ ПОСТОИ бог. Тие што тврдат дека постои нека докажат прво. Ама тоа е проблем, немаат ама баш никаков доказ за постоење на бог.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

Dorina

Активен Член
20 октомври 2017
93
71
28
50
Стварно???? Ако за нешто има доказ нема потреба да се докажува спротивно.
А ако некое правило важи важи за се. Тогаш не барајте некој да ви докажува дека НЕ ПОСТОИ бог. Тие што тврдат дека постои нека докажат прво. Ама тоа е проблем, немаат ама баш никаков доказ за постоење на бог.
Idiot si ja zgresil temata,ovde se pisuva Koj kogo sozdal,a ne dali pstoi Bog.Tvoite nedoumici ostavi gi na strana ili vo nekoja druga tema.Tuku da te prasam Veruvas li vo chuda? :kafe
 
Последна промена:

Idiot

Староседелец
5 март 2013
317
231
1,053
Muppet Show
Idiot si ja zgresil temata,ovde se pisuva Koj kogo sozdal,a ne dali pstoi Bog.Tvoite nedoumici ostavi gi na strana ili vo nekoja druga tema.Tuku da te prasam Veruvas li vo chuda? :kafe
Немам јас никакви недоумици. И баш сум на темата. Кој кого создаде. Доколку нема, а нема доказ, тогаш е јасно кој кого создал. За чуда отвори си тема. Не верувам јас во ништо, верување е за наивни.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

Dorina

Активен Член
20 октомври 2017
93
71
28
50
Немам јас никакви недоумици. И баш сум на темата. Кој кого создаде. Доколку нема, а нема доказ, тогаш е јасно кој кого создал. За чуда отвори си тема. Не верувам јас во ништо, верување е за наивни.
Kazi mi koj kogo sozdal ako tebe ti e jasno? :) Ne veruvas deka utre ke se razbudis? :)
 
Последна промена: