1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кој/а сум јас? (Самоанализа)

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од Hip.Hop_MKD, 18 февруари 2012.

 1. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  480
  Допаѓања:
  410
  Пол:
  Машки
  Заправо тоа е стравот,за да не го пронајдеме ѕветот во нас,онаа што сакавме да го заборавиме,а ѕверот само ние си го знаеме дека го поседуваме..тоа е тоа:)

  наздравје кафето!:)
   
  На misti.diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Mystic

  Mystic Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  1,983
  Допаѓања:
  3,139
  Еден ден ќе си бидам гроб во тоа сум сигурен и ќе сведочи за мене надгробна плоча на која ќе пишува кој сум бил, за жал и не што сум бил, а до тогаш ќе го џвакам животот широко и од него ќе правам балони, да не ми стои над глава ниту едно издишано прашање.
   
  На Luckky, Ita и Prashina им се допаѓа ова.
 3. Traviesa

  Traviesa Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 јуни 2016
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Хмм... Тешко ова. :)
  Веројатно човек што се труди да биде "човек". Сакам предизвици и како тие ме менуваат, ама не сакам да ги изгубам основните вредности некаде попатно.
   
 4. Ѕид на плачот

  Ѕид на плачот Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 септември 2016
  Мислења:
  201
  Допаѓања:
  100
  Пол:
  Женски
  Наивна и премногу кршлива девојка, слаба, која навидум изгледа толку силна и далеку од некршлива. :)
   

Сподели: