Која е судбината на убавите девојки?

Статус
Затворена за нови мислења.

The_countess

Истакнат Член
10 јуни 2012
441
545
193
29
Можеби не се спремни за врски. А и сигурно имаат симпатии кон некој ... :D
 

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
да бидат најубави, но и да бидат форевер алоун.
на крај ќе накапат на некој мршник или некое богато старче.
 

близнак

Староседелец
21 јуни 2012
169
306
1,063
Се раѓа еден вид нарцизам во нив.. Цело време се (hug) со огледалото.. :wub(muscle) ова она..
Животот им е потрага по принцој на бели коњи... и на крајот пак ќе се залепат за некоја кобила од машки род :rofl
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Од што ми е смотана темава, ме мрзи сите постови да ги читам...

Секоја жена сака маж со самодоверба, кој е сигурен сам во себе, не зборам тука само за финансии мислам дека е јасно.
Додека ваквите ко Легионер и кратковидните попут него, што наместо да анализираат и сите жени да ги ставаат во кош на спонзоруши, курви, смотани и тако даље треба да си видат подалеку од носот, зашто додека они се трачари ко комшики на шпионка у 3 сабајле, девојките ќе си најдат и дечко и маж и све со ред...

Нормално дека никад не би фатила таков дечко па и по цена стара мома да останам.

И секоја жена си е индивидуа, тоа ако има добар задник не ја прави способна за одржување заедништво со секој.
Мислам кој муабет бе..|-(
 

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
ектремно убава и згодна девојка а во истовреме истата паметна до ниво на Ајнштајн јас сум таква бе :nerd
 

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
Секоја жена сака маж со самодоверба, кој е сигурен сам во себе, не зборам тука само за финансии мислам дека е јасно.
Нормално дека никад не би фатила таков дечко па и по цена стара мома да останам.

И секоја жена си е индивидуа, тоа ако има добар задник не ја прави способна за одржување заедништво со секој.
Мислам кој муабет бе..|-(

Е да си жива и здрава.
Веќе преку нос ми е и од демотивации и од 9gag и од сите мажи кои само го хејтаат женскиот род и мислат дека жените трчаат само по пари.
Изгледа никој не сфаќа дека на девојката сто пати и е побитно мажот да е мажиште во вистинска смисла на зборот, а не некој кој е напукан со естроген повеќе од жена и прави чаршиски муабети.

И како може сите девојки да се стават во еден кош? Судбината никој не може да ја предвиде, никогаш не знаеш животот што ќе ти приреди, никогаш не знаеш на што, кога, каде и како ќе налеташ.
А точно е дека убавината е индивидуална.
Ирина Шајк, девојката на Кристијано Роналдо на сите им е преубава, мене ми е како патка.
Евгенија Володина ретко на кој му се допаѓа мене ми е најубавата жена во светот.

И да, подобро ќе сум сингл, отколку да сум со некој кој стравува дека сум со него само заради дебелината на неговиот паричник|-(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Avona Vi

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
Од што ми е смотана темава, ме мрзи сите постови да ги читам...

Секоја жена сака маж со самодоверба, кој е сигурен сам во себе, не зборам тука само за финансии мислам дека е јасно.
Додека ваквите ко Легионер и кратковидните попут него, што наместо да анализираат и сите жени да ги ставаат во кош на спонзоруши, курви, смотани и тако даље треба да си видат подалеку од носот, зашто додека они се трачари ко комшики на шпионка у 3 сабајле, девојките ќе си најдат и дечко и маж и све со ред...

Нормално дека никад не би фатила таков дечко па и по цена стара мома да останам.

И секоја жена си е индивидуа, тоа ако има добар задник не ја прави способна за одржување заедништво со секој.
Мислам кој муабет бе..|-(


True_Blood те носам со мене во џепче па знаеш кој сум и каков сум !!!

друго од кај виде дека мојот коментар е генерален ерга омнес за сите девојки,
мојот коментар се одонесуваше на тоа дека убавите девојки (лепотици) се секогаш во повеќето случаи синг.
ако некој прави категоризација на жените тоа си ти и тоа (како женско ги окарактеризуруваш како спонзоруши, курви, смотани и....
по ова што си го пишала или си ептен грда или си имаш некој комплекс (демек убавите девојки се к*рви) абе ај муабет за во ќенеф :nerd
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
True_Blood те носам со мене во џепче па знаеш кој сум и каков сум !!!

друго од кај виде дека мојот коментар е генерален ерга омнес за сите девојки,
мојот коментар се одонесуваше на тоа дека убавите девојки (лепотици) се секогаш во повеќето случаи синг.
ако некој прави категоризација на жените тоа си ти и тоа (како женско ги окарактеризуруваш како спонзоруши, курви, смотани и....
по ова што си го пишала или си ептен грда или си имаш некој комплекс (демек убавите девојки се к*рви) абе ај муабет за во ќенеф :nerd

:D ...Да наведам и дека касно палиш и не ги разбираш репликите.
Прочитај уште еднаш, би требало да помогне :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cakar_ulav and melpomena

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
True_Blood те носам со мене во џепче па знаеш кој сум и каков сум !!!

друго од кај виде дека мојот коментар е генерален ерга омнес за сите девојки,
мојот коментар се одонесуваше на тоа дека убавите девојки (лепотици) се секогаш во повеќето случаи синг.
ако некој прави категоризација на жените тоа си ти и тоа (како женско ги окарактеризуруваш како спонзоруши, курви, смотани и....
по ова што си го пишала или си ептен грда или си имаш некој комплекс (демек убавите девојки се к*рви) абе ај муабет за во ќенеф :nerd
Друже, совет чисто другарски. Не се брукај со вакви испади. Пријатно.
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
:D ...Да наведам и дека касно палиш и не ги разбираш репликите.
Прочитај уште еднаш, би требало да помогне :D

ако ти е да дадеш некој соодветен коментар дај а за да влезам во непотребна дискусија со тебе не планирам,
добро знам што што сум пишал и пишувам, само дали знаеш ти тоа да го разбереш тоа јас се прашувам :giggle
 
Статус
Затворена за нови мислења.