Користите ли заштита и која според вас е најсигурна?

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
А бе аκо е за да фати κе фати. .
Κе пуκне κондомот, κе се истуρи внатρе. . Може да фати а може и не. Или паκ се пие таблета за Ден потоа : D онаа κоја ги ништи сите спеρматозоиди во жената.
А аκо мажот нема κонтρола и на сеκое истуρа внатρе (во κондомот) во жената κолκу и да е јаκ κондомот κе пуκне.
Јас во 3 годинишен сеκс само пола година κоρистев заштита. После почна да ми се иρитиρа κожата па пρестанав. Ионаκа е поубаво без заштита, само што дечκо ми тоа се плашеше да ми го пρедложи тогаш дане случајно сватам погρешно.
Па ете 3 год нит сум останала тρудна нит па планиρам паκ заштита да κоρистам : )
Κонтρолата на мажот е најголемата заштита : D
Од моја гледна точκа
 
Последна промена:

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Сите пишуваат за заштита од трудноча, ок тоа е валидно - ама поголем проблем се бактерии и вируси а кондомот тука баш и не врши работа (повеќе е мит) што значи дека најдобра заштита е квалитетна моногамна врска...
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Сите пишуваат за заштита од трудноча, ок тоа е валидно - ама поголем проблем се бактерии и вируси а кондомот тука баш и не врши работа (повеќе е мит) што значи дека најдобра заштита е квалитетна моногамна врска...
Демек се со електрон-тест, што значи дека не пропуштаат ништо поситно од електрон. Колку е ова валидно не знам, никогаш не сум тестирал и ете ми даде идеја :D Само уште од факултет да ми дозволат да ја искористам лабораторијата и да бомбардирам кондом со електрони :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Демек се со електрон-тест, што значи дека не пропуштаат ништо поситно од електрон. Колку е ова валидно не знам, никогаш не сум тестирал и ете ми даде идеја :D Само уште од факултет да ми дозволат да ја искористам лабораторијата и да бомбардирам кондом со електрони :rofl

Електрон тест, нема проблем латексот кој има незгодна особина да се шири - не е баш титаниум :kafe плус течностите не мора да допрат само до делот покриен со кондомот за да настане контаминација...:eek
И јас мислев дека се е во ред, си става чоек кондом и тоа е тоа, арно ама еден доктор каде што бев на контрола скоро во Ск ми кажа некои непријатни вистини околу кондомите :x
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence

Дејви

Член со 30 казнени поени
10 март 2016
304
185
43
Ден потоа...спиралата не дозволи бременооост. Кој сака да си се ебка квалитетно и безгрижно, тоа е решението.
1-закон на Гравитација...кога женското е одозгора не може да забремени. Телата тежат надоле а не нагоре поради гравитационата сила.:zelen
 
Последна промена: