Користите ли заштита и која според вас е најсигурна?

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Зависи за каква категорија се работи, ете на пример партиските ботови се размножуваат а) со проста делба б) преку анален секс...секако ако целта е да не/се забремени.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Big Berta

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Кога сме веќе кај заштитата , како што спомна Outrider да не се забремени , покрај таа заштита тукашниов не искоренувачки лош и малиден менталитет јас ,а верувам и многу други си превземаат мерки за заштита и од МАНИЈАЦИ , ПСИХОПАТИ , СТВОРОВИ кој им е потребно да ги услужиш со стрес на високо ниво за до негде да намалат со манијаченје на јавни места кога не секогаш мораш да ги посетиш , сум му нанел штета на еден таков па дури морав после неколку дена и да го посетам и дома па како на него слично и на таткому да го освежам со шамарници , копилето демек полиција таблици ,дали некој му кажал од тие наркоманиете што свиреа на гитара незнам ,абе тоа беше хаос ...
Малиов циган па да имаше 24-5 г , од тепање му го искинав пола уво ,а незнам како ,оваа урла , излегоа едни постари луѓе ( швалер - швалерка ) и госпожата као падната од марс запрепастена му вика на малиов као друг пат пази кај гледаш и во што гледаш као нешто така беше !

Мислам дека и за тоа постои презерватив за такви како што јас му го дадов и тоа му го одпакував одма не ни беше свесен !!!

Тоа е таа втора заштита од која треба да се пазиме и да си превземеме мерки за заштита !! ;)
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Да не си поспано девојче ??

во мислата се збори за заштитата од која меѓу дугото исто треба да се заштитиме ,а само ви доловив дел од новото пакување на методот ;)
;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
хахахаххааааааааа..боксот на Алтаир го разбраа а ова не го разбираат или се прават...ај несмеам да вреЏам:rofl
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
хахахаххааааааааа..боксот на Алтаир го разбраа а ова не го разбираат или се прават...ај несмеам да вреЏам:rofl
Па јас наједноставно објаснив што е гравитација, не дека не знаеш што е ама ете. :)
А овој измешал малку па затоа не е разбрано.
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Па јас наједноставно објаснив што е гравитација, не дека не знаеш што е ама ете. :)
А овој измешал малку па затоа не е разбрано.
Абе види вака, во твојот наједноставен одговор а и на Егзистентниот не најдов соодветна врска со секс, заштита итд..
Кога не си го знаете одговорот не морате ни да тропате без везе
a037.gif
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
@Altaïr вие многу навлагате во универзумот и паѓате во несвест ,се знае сто е секс и како треба да се објасни , кога бараш секс од девојка со анимации и даваш дознаење или го користиш терминот што го користи цел свет ??
Да не го посетуваш универзумот пак незнам ??!!
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Абе види вака, во твојот наједноставен одговор а и на Егзистентниот не најдов соодветна врска со секс, заштита итд..
Кога не си го знаете одговорот не морате ни да тропате без везе
Отвори ја прикачената датотека 25627
Да, бидејќи погорниот пост е целосно посветен на темава.
@Altaïr вие многу навлагате во универзумот и паѓате во несвест ,се знае сто е секс и како треба да се објасни , кога бараш секс од девојка со анимации и даваш дознаење или го користиш терминот што го користи цел свет ??
Да не го посетуваш универзумот пак незнам ??!!
Како ти во твојот пост објасни која е најдобра заштита?