1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Контур

Дискусија во форумот 'Лице' започната од Jagotka, 28 декември 2015.

 1. Jagotka

  Jagotka Нов член

  Зачленет на:
  28 декември 2015
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  5
  Ме интересира да ми кажете кои коректори се добри за контур на лицето и каде може да ги најдам низ нашите продавници Сакам да пробам контур на лицето во домашни услови :wub а немам правилни коректори ве молам помош :nah
   
  #1 Jagotka, 28 декември 2015
  Последна промена: 28 декември 2015
 2. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Што е контур на лицето?
   
 3. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Цртите на лицето, со овој начин мислам дека се истакнуваат.
   
 4. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,275
  Допаѓања:
  1,896
  Пудрење, мачкање, шлакање на лицето по пола килограм пудра, коректор, некое руменило сјајно...дрн дрн..:)
   
  На Big Berta му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Не е точно. :)
   
 6. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,275
  Допаѓања:
  1,896
  Пример нешто вака:
  [​IMG]
   
  На Аркантос му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: