Комедии

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината

Slims

Активен Член
19 април 2012
192
177
43
Не се зезајте така бе, Rec е добар хорор. :^)

ComputerService, од овие новите нема нешто добро, единствено ако сакаш пак со Џим Кери и Марфи ако ги немаш гледано следниве: Ace Ventura; The Mask; Liar, Liar; Lemony Snicket's; Me, Myself and Irene или Norbit.
Инаку јас ти препорачувам да изгледаш некоја комедија од Монти Пајтон, пример Life of Brian или The Meaning of Life, нема да зажалиш. :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Не се зезајте така бе, Rec е добар хорор. :^)

ComputerService, од овие новите нема нешто добро, единствено ако сакаш пак со Џим Кери и Марфи ако ги немаш гледано следниве: Ace Ventura; The Mask; Liar, Liar; Lemony Snicket's; Me, Myself and Irene или Norbit.
Инаку јас ти препорачувам да изгледаш некоја комедија од Монти Пајтон, пример Life of Brian или The Meaning of Life, нема да зажалиш. :)
Знаеш дека луѓе што се смеат на форите на Еди Марфи нема да најдат хумор во Монти Пајтон нели?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ghtalpo

ComputerService

Староседелец
29 јануари 2013
443
235
1,043
Се шо има на филмовизија- комедии скоро се имам гледано,
Не се зезајте така бе, Rec е добар хорор. :^)

ComputerService, од овие новите нема нешто добро, единствено ако сакаш пак со Џим Кери и Марфи ако ги немаш гледано следниве: Ace Ventura; The Mask; Liar, Liar; Lemony Snicket's; Me, Myself and Irene или Norbit.
Инаку јас ти препорачувам да изгледаш некоја комедија од Монти Пајтон, пример Life of Brian или The Meaning of Life, нема да зажалиш. :)
Сите тие ги имам гледано :S 2011-2012-2013 год, нема никаков избор на комедии сето е фалш :S :mad
 

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203