1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Колку сте трпеливи?

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од melpomena, 23 март 2012.

 1. КоњчетоЅвончо

  КоњчетоЅвончо Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,139
  Допаѓања:
  2,207
  Знам да бидам доста трпелива на моменти дури и премногу трпелива, а има и моменти кога мислам дека нема потрпелива личност од мене. Но кога станува збор да купам нешто или некои ситни небитни работи тогаш трпеливоста за секунда ја снемува.
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 2. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  343
  Има смешен одговор за што е тоа трпеливост...а тое е, да гледаш во курје око и да чекаш да ти намигне
  :rofl:rofl
   
 3. Patika

  Patika Полноправен Член

  Зачленет на:
  21 февруари 2018
  Мислења:
  40
  Допаѓања:
  18
  До дваесет секунди мирен сум, ако не се смени ситуацијата тогаш еруптирам! :frantic(punch)(muscle)
   

Сподели: