Колку сте „лесни"?

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
Колку време ви е потребно за да бидете интимни со партнер?
Дали сметате дека времето е показател за успешна врска и заштита од клоца после чинот?
Дали мислите дека пред една деценија беше потребно да се случат повеќе состаноци, за да настапи кулминација?
И за крај кои се вашите критериуми кога е во прашање секс, за нечија "куповна моќ" да ги оствари?
 

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
офф леле, абе ако те привлекува секусално заврши си работа... ако го сакаш за на подолги стази глуми лудило малце и тоа е тоа! сексот е потреба не е нешто со кое би привлекле или задржале маж, барем јас така мислам, од лично искуство!
 

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Секако дека е битно времето (не викам да чекаш година де хахах :D) БАРЕМ не за друго, туку многу подобро да го запознаеш и партнерот со кого ќе си. Не можам многу да дискутирам на оваа тема, СЕ зависе од ситуацијата. :)
 

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
офф леле, абе ако те привлекува секусално заврши си работа... ако го сакаш за на подолги стази глуми лудило малце и тоа е тоа! сексот е потреба не е нешто со кое би привлекле или задржале маж, барем јас така мислам, од лично искуство!

Да, баш!! .. не ги сфаќам тие луѓе шо мислат дека со тоа би задржале маж.. Колку и да е некоја убава надворешно, внатрешноста ќе ја направе грда :)
 

Primrose

Староседелец
14 февруари 2012
683
1,287
1,093
your nightmares....
63 килограми. :D

Мене ми треба време. Немам ограничувања. Колку ќе биде потребно-толку. Може да бидат 2 дена, а може и година. Дали врската ќе биде успешна и не зависи многу од времето. Зависи од ситуација, зависи и од човекот. Релативна работа.
 

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
офф леле, абе ако те привлекува секусално заврши си работа... ако го сакаш за на подолги стази глуми лудило малце и тоа е тоа! сексот е потреба не е нешто со кое би привлекле или задржале маж, барем јас така мислам, од лично искуство!

Јас мислев дека е задоволство...:banghead
Ја прочита убаво темата?
 

maculka

Полноправен Член
24 февруари 2012
60
89
18
тоа е релативна работа,зависи од дечкото (а и од девојката колку е спремна на ризик)... ако на дечкото му е намера само да ја легне ке чека и 3,6 и 12 месеци ке ја легне и после тоа чао,а може да биде и обратно уште на прв состанок да имаат секс и цел живот да останат заедно
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum and Baronessa

She

Истакнат Член
17 февруари 2012
301
569
393
Јас сум лесна некаде околу 55-6 килограми :)

Инаку во врска со темата, има една фраза што често се употребува и многу ми боде oчи ,,после колку време му даде?‘‘ :eek: А што тоа? На мојов не му дадов јас, тој ми даде после некое време поточно неколку месеци, многу оргазми :giggle :)

И времето не е показател за успешна врска и заштита од клоца после чинот. Пример еве, ќе бидете интимни после неколку дена, двајцата среќи задоволни и насмеани, ќе сакате повеќе, дечкото ќе сака да остане.
Друг случај, девојчето чека месеци и месеци и години додека да бидат интимни, тој ќе чека, за после таа да сфати дека тој уствари не и‘ одговара во кревет. Или да открие дека додека она се правела на три и пол и одбивала секс со години, тој се правел на три и пол дека и‘ е верен и си бил наоколу со други.
Жива вистина се примериве, не измислувам ништо, сето ова се случува околу нас.

Значи прајте си како ви се прави така, нема правила, нема шаблони за успешна врска. Направете го тоа кога вам ќе ви се сака и кога вам ќе ви одговара, без притоа да го тупите мозочето што ќе рече кучето на комшијата. ;)