1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Колку сме чесни?

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Altaïr, 28 октомври 2014.

1. Ita

Ita Староседелец

Зачленет на:
    20 октомври 2012
    Мислења:
    2,036
    Допаѓања:
    2,075
    е за тоа стварно си баксуз :D

2. Holla

Holla Истакнат Член

Зачленет на:
    17 јуни 2014
    Мислења:
    162
    Допаѓања:
    90
    Па да, додека тато и мама ти плаќаат храна, смештај, школарина, џепарл'к .. гајле ке те е за 500 ден .. ама кога *НЕКОГАШ* ќе се осамостоиш и кога ке видиш дека за нешто (храна, украс, задоволство, изненадување) ќе ти фалат баш тие 500 денари .. е тогаш ке почнеш да цениш се што имаш, дури и најситното ..
    But sum ppl grow up lately

3. Ita

Ita Староседелец

Зачленет на:
    20 октомври 2012
    Мислења:
    2,036
    Допаѓања:
    2,075
    не е убаво да судиш за нешто што не знаеш, да оставев на татко ми да ме школува нешколувана ќе останев но како и да е не сакам да зборувам за тоа пошто си е моја приватна работа. И верувај многу повеќе од тебе знам да ги ценам парите, а ако за тебе е неприфатливо тоа што не жалам за изгубеното па макар и пари да се тоа ТЕ МОЛАМ не ме ставај во исти кош со татините и мамини галеничиња пошто далеку сум ама баш далеку сум од нив!

На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Holla

Holla Истакнат Член

Зачленет на:
    17 јуни 2014
    Мислења:
    162
    Допаѓања:
    90
    Уназад ??

5. SweetDreams

SweetDreams Нов член

Зачленет на:
    21 ноември 2014
    Мислења:
    5
    Допаѓања:
    6
    На денешниот свет мислам дека нема чесни луге... Ако некој има корист ке те пронајде и во темнината а кога ке им помогнеш тогаш не те препознаваат ни во светлината.Од лично искуство има многу луге кои се лижат/умилкуваат за кој временски период?Ха дури имаат корист но јас таквите луге ги означувам со 0 и ич не ме интересираат..

6. rain-bow

rain-bow Истакнат Член

Зачленет на:
    21 ноември 2014
    Мислења:
    174
    Допаѓања:
    79
    Тешко е во денешно време да се најде некој кој е чесен. Секој гледа како да те зезне и тоа поштено. Ако не те цени, не мора да те сака и гледа...може слободно да исчезне од нечиј живот. Ова за приватниот живот.
    А за се останато, секогаш ќе се најде некој кој ќе проба животот да ти го направи пекол. Дали во школо, работа...било каде. Не дека таа особа не те сака токлму тебе, туку ете да си го полни егото зошто си може.
    Кога ќе земеме општо никој од нас не е чесен, затоа што сите ние барем еднаш во живот сме излажале некого, ако ништо друго.

7. Auditore

Auditore Староседелец

Зачленет на:
    4 мај 2012
    Мислења:
    277
    Допаѓања:
    272
    As much as our options allow us to be.

8. Y1K991

Y1K991 Parleur

Зачленет на:
    1 март 2012
    Мислења:
    6,132
    Допаѓања:
    9,087
    Ич не сум чесен. Земам плата, и прво одам да платам сметки.

9. incule

incule Истакнат Член

Најактивен член

Зачленет на:
    5 јануари 2015
    Мислења:
    569
    Допаѓања:
    91
    Чесна сум како чесна сестра

10. Mnogo Bitno

Mnogo Bitno Истакнат Член

Зачленет на:
    9 февруари 2015
    Мислења:
    1,682
    Допаѓања:
    725
    Не си ти ич чесна односно си да внатре во домот како и јас како и сите други можеме да трепкаме со очињата,а тоа не е знак дека сме чесни е сега некој помалце некој повеќе,а чесен не постои тоа ! :svirka;)

Сподели: