1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Колку сме чесни?

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Altaïr, 28 октомври 2014.

 1. Ita

  Ita Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,036
  Допаѓања:
  2,075
  Пол:
  Женски
  е за тоа стварно си баксуз :D
   
 2. Holla

  Holla Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2014
  Мислења:
  162
  Допаѓања:
  90
  Пол:
  Машки
  Па да, додека тато и мама ти плаќаат храна, смештај, школарина, џепарл'к .. гајле ке те е за 500 ден .. ама кога *НЕКОГАШ* ќе се осамостоиш и кога ке видиш дека за нешто (храна, украс, задоволство, изненадување) ќе ти фалат баш тие 500 денари .. е тогаш ке почнеш да цениш се што имаш, дури и најситното ..
  But sum ppl grow up lately
   
 3. Ita

  Ita Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,036
  Допаѓања:
  2,075
  Пол:
  Женски
  не е убаво да судиш за нешто што не знаеш, да оставев на татко ми да ме школува нешколувана ќе останев но како и да е не сакам да зборувам за тоа пошто си е моја приватна работа. И верувај многу повеќе од тебе знам да ги ценам парите, а ако за тебе е неприфатливо тоа што не жалам за изгубеното па макар и пари да се тоа ТЕ МОЛАМ не ме ставај во исти кош со татините и мамини галеничиња пошто далеку сум ама баш далеку сум од нив!
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Holla

  Holla Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2014
  Мислења:
  162
  Допаѓања:
  90
  Пол:
  Машки
  Уназад ??
   
 5. SweetDreams

  SweetDreams Нов член

  Зачленет на:
  21 ноември 2014
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Машки
  На денешниот свет мислам дека нема чесни луге... Ако некој има корист ке те пронајде и во темнината а кога ке им помогнеш тогаш не те препознаваат ни во светлината.Од лично искуство има многу луге кои се лижат/умилкуваат за кој временски период?Ха дури имаат корист но јас таквите луге ги означувам со 0 и ич не ме интересираат..
   
 6. rain-bow

  rain-bow Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 ноември 2014
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Тешко е во денешно време да се најде некој кој е чесен. Секој гледа како да те зезне и тоа поштено. Ако не те цени, не мора да те сака и гледа...може слободно да исчезне од нечиј живот. Ова за приватниот живот.
  А за се останато, секогаш ќе се најде некој кој ќе проба животот да ти го направи пекол. Дали во школо, работа...било каде. Не дека таа особа не те сака токлму тебе, туку ете да си го полни егото зошто си може.
  Кога ќе земеме општо никој од нас не е чесен, затоа што сите ние барем еднаш во живот сме излажале некого, ако ништо друго.
   
 7. Auditore

  Auditore Староседелец

  Зачленет на:
  4 мај 2012
  Мислења:
  277
  Допаѓања:
  272
  Пол:
  Машки
  As much as our options allow us to be.
   
 8. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,132
  Допаѓања:
  9,087
  Пол:
  Машки
  Ич не сум чесен. Земам плата, и прво одам да платам сметки.
   
 9. incule

  incule Истакнат Член

  Најактивен член

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  569
  Допаѓања:
  91
  Пол:
  Женски
  Чесна сум како чесна сестра
   
 10. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,682
  Допаѓања:
  725
  Пол:
  Машки
  Не си ти ич чесна односно си да внатре во домот како и јас како и сите други можеме да трепкаме со очињата,а тоа не е знак дека сме чесни е сега некој помалце некој повеќе,а чесен не постои тоа ! :svirka;)
   

Сподели: