Колку памтите?

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Дали сте од оние кои паметат речиси се, па макар и најмали ситници и глупости, или пак сте заборавени?
Што паметите повеќе, лица или имиња?
Паметете ли важни датуми во вашиот живот, родендени на пријателите, телефонски броеви?
Дали сте злопамтила,и им враќате на луѓето за нивните грешки?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Rosana and Gemini

iva89

Полноправен Член
27 февруари 2012
76
75
18
Памтам тоа што мене ми е важно и тоа што сакам,
родендени и тел. броеви на луѓе што ми значат во животот не на сите,
а злопамтило незнам дали сум пошто гледам лошите работи да ги заборавам ,ептен ако некој многу ме повредил или навредил не можам да заборавам инаку за некои ситници тоа не памтам
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
не паметам се, повеке паметам работи што ме интересираат ... имиња знам тешко да ги запаметам,ама кога ке ги запаметам - само со полиција бришење :D а за фаци ... гледам секој ден премногу фаци, па не можам да кажам дали лесно паметам фаци :)
мојот роденден си го знам на памет :D знам и уште неколку други на подраги личности ...
а за злопамтило ... многу зависи од ситуацијата - дали ке треба да му вратам или не ...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Најмногу паметам фаци,имам фотографска меморија.Имиња не толку.При прва средба си го паметам само своето име:giggle
Злопамтило?! хммм...па зависи какво зло ми е направено,дали со умисла или ненамерно..простувам но не заборавам.
Не им враќам на нивните грешки,само им се враќа кога тогаш...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Имав до 25тата година некоја неверојатна меморија. Но како човек старее и не ја одржува во кондиција, почнав да не се замарам за детали а со тоа и да не забележувам - да не паметам. Памтам исклучиво физикус, текст не до толку, имиња ретко.
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
ја сам се родија у градинку, пред тој ништо, нешто ми флешнуе а у : ) а и ск слабо нешто у задњо време : ) hh заиси како , нешто одма запамту : ) и тој мноо јако, има дешафке од порано убави што само ја се сеќам да ги кажу, друи ми се чудиф : )
 

Coelho

Староседелец
2 април 2012
287
493
663
Скопје
Имам добра меморија, но понекогаш, за одредени работи, се случило да ме изневери. Обично кога се работи за некој збор.

Имиња на луѓе и лица многу добро паметам. Истотака и адреси, локации, имиња на песни и филмови, случки дури од пред многу години. Особено лоши ситуации. Злопамтило.

Имам проблеми со паметење на имиња на луѓе кои си личат едни со други и телефонски броеви. Веројатно затоа што телефонски броеви никогаш не сум имал потреба да запомнам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Страшна меморија за случки и ситници,имиња не памтам баш ама фаци не заборавам никако.Датуми слабо.
Злопамтило мислам дека не сум ама Памтило за непријатни ситуации никако не заборавам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bibi@

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Јас имам меморија како риба... :unsure :zelen
Шала на страна, последниве 2-3 години многу почнав да заборавам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ludaca

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
Дали сте од оние кои паметат речиси се, па макар и најмали ситници и глупости, или пак сте заборавени?
Што паметите повеќе, лица или имиња?
Паметете ли важни датуми во вашиот живот, родендени на пријателите, телефонски броеви?
Дали сте злопамтила,и им враќате на луѓето за нивните грешки?

па до сеа добро ме држело памтењето а се надевам и понатаму така ќе биде :)
а се сеќаам на работи шо се дешаале околу мене...па и ситници и глупости...
повеќе памтам лица него имиња...до ден денес ми се дешаа да сретнам некој у кафич и здраво, и муабети се...и ни во моментот нема да се сетам која беше личноста ни покасно :)
и да злопамтило сум:gjavol