1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Колку добро го познавате вашиот партнер?

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Hip.Hop_MKD, 15 февруари 2012.

 1. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Колку сте сигурни дека "добро" ги познавате вашите партнери?
   
  На Metalec и divaaa им се допаѓа ова.
 2. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Па прилично добро, со оглед на тоа што 2 години се познававме, па сега сме заедно. Бевме многу добри другари, и еве сме сега :)
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  752
  Всушност никого не познаваш целосно, освен ако тој не ти дозволи...
   
  На Roxelana, Bum-Bum, divaaa и уште 1 член му се допаѓа ова.
 4. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Не дека има случаеви идат подолго време па после некој да откријат скриени работи. :) Добро е да се информирате за минатото на вашите партнери.

  Најдоброто обично сите луѓе го скриваат..
   
  На divaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Искрено, не се интересирам многу за неговото минато, посебно за неговите бивши, затоа што не знаете нас девојките, љубоморни на бившите. Е сега не знам како е кај вас, машките. Мирна главата ми е. Му верувам, знам дека не може ништо лошо да направи.
   
 6. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  752
  какво и минато да имал, нема да ме интересира во никој случај... сакам да ја знам само неговата сегашност
   
  На Marrie му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Glorry

  Glorry Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  261
  Допаѓања:
  369
  неможам да кажам дека одлично го познавам,но прилично добро знам како би изреагирал,што мисли или што би кажал во одредена ситуација
   
 8. Deadelina93

  Deadelina93 Полноправен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  52
  Допаѓања:
  107
  па мислам дека го знам прилично добро со оглед на тоа дека заедно сме 1год и 9 месеци,а го знам уште од мали нозе(комшии сме) ;-)
   
 9. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  405
  Многу добро го познавам, како 5 пати прочитана книга! (happy)
   
 10. Slatki4ka

  Slatki4ka Полноправен Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  60
  Допаѓања:
  42
  Го знам доста доволно, иако малку на почетокот бев љубоморна сега нема таква работа кога сватив дека само јас го занимам...:):angel
   

Сподели: