1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Колку години во врска пред да започнете брак?

Дискусија во форумот 'Свадба' започната од Nemirna., 16 февруари 2012.

1. TARA

TARA Нов член

Зачленет на:
    8 јануари 2013
    Мислења:
    8
    Допаѓања:
    11
    Зависи од многу работи ама јас искрено не верувам во врски што почнале на на многу млади години. Тоагаш некако сеуште нмемаме дефинирани сфаќања и интересеи. Често се случува партнерите различно да созреваат или едниот воопшто да не созрее па се продолжува со брак поради ` перемногу сме заедно` а во суштина воопшто не си одговараат.
    После 23-24 години веке мислам дека формирањето на личноста е завршено и можеш повеќе да видиш со кого ќе имаш работа во животот.
    Јас имав 6 годишна врска која за среќа заврши (иако тогаш ми беше крај на светот), а после со маж ми одев само 1 година што на подоцнежни години е сосема доволно да запознаеш некого

2. Ѕвездичка

Ѕвездичка Староседелец

Зачленет на:
    21 март 2016
    Мислења:
    1,105
    Допаѓања:
    970
    Три и пол години со кратка пауза од неколку месеци, која мислам дека уште повеќе ни ја зајакна врската :)

3. Mnogo Bitno

Mnogo Bitno Староседелец

Зачленет на:
    9 февруари 2015
    Мислења:
    1,721
    Допаѓања:
    752
    4 години и 3ипол месеци е нај идеален период :kafe

4. escape

escape Староседелец

Зачленет на:
    20 октомври 2012
    Мислења:
    2,170
    Допаѓања:
    2,232
    @Mnogo Bitno па кај ги најде баш 3 и пол месеци. :) А што ако еве баш тој период те касне куче па мораш да лежиш у болница како ќе се венчаш? А и да свршувачката влегува во тој период од 4 години и 3 и пол месеци? :)

Сподели: