1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кои карактеристики ви се важни кај мобилниот телефон?

Дискусија во форумот 'Мобилни' започната од Sober_Soul +_+, 18 јануари 2013.

1. MissChievous

MissChievous Ingenious

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    5,084
    Допаѓања:
    7,013
    Меморијата. Не знам зошто едноставно не си купам ајпод. (facepalm) И камерата, ме мрзи да влечам апарат насекаде.

2. Slims

Slims Активен Член

Зачленет на:
    19 април 2012
    Мислења:
    192
    Допаѓања:
    177
    Пред се' друго го ставам животниот век. Прво се распрашам наоколу колку му трае батерија, дали се лесно расипува, како трпи удари итн. Пошто порано тешко некој апарат ми издржуваше повеќе од година.
    Од внатрешните карактеристики, само меморија и звучник ми се важни, и кога си одредам цена гледам да го изберам најквалитетното за тие пари.

На Sober_Soul +_+ и Succubus им се допаѓа ова.
  3. Succubus

Succubus Истакнат Член

Зачленет на:
    28 февруари 2012
    Мислења:
    562
    Допаѓања:
    835
    Дали е здрав телефонот и дали можам да го користам без да се изнервирам од него :D
    А инаку, не го користам за ништо друго освен јавување и пораки, чат - пат и игри, али поретко - затоа си имам компјутерче, а за музика си ја користам мп3ката и ја носам било дека, така да тоа ми е најважно :)

4. Thrashbt

Thrashbt Староседелец

Зачленет на:
    6 октомври 2012
    Мислења:
    233
    Допаѓања:
    86
    Најбитна работа за мене е телефонот да има солидна меморија и да вади солиден звук, бидејќи сум на некој начин music freak. Андројди, Симбиани, камери, не ме интересира.

5. TheSaint

TheSaint Нов член

Зачленет на:
    9 ноември 2016
    Мислења:
    21
    Допаѓања:
    13
    Подеднакво важни карактеристики ми се квалитетот на камерата и капацитетот на батеријата.

Сподели: