1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Козметичко катче

Дискусија во форумот 'Лице' започната од Selma, 25 јули 2012.

 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,070
  Козметичко катче, сите го имаме кај некои е поголемо кај некои помало, кај некои по средно кај други не, кај некои поскапи производи кај други поефтини...
  Што има во вашето козметичко катче?
  Омилени продукти? Кои производи најчесто ги користите?
  Кои производи секојдневно ги употребувате?
  Од кои производи сте најзадоволни?

  Доколку сте во можност поставете и слика од ваште катче или какво козметичко катче би сакале да имате или пак слики од омилени и најкористени производи.

  Јас моментално немам слики, но ќе ставам за некој ден. Се надевам и некој од машките на форумот ќе ни се приклуче во темава. :)

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Gemini, Bum-Bum, redhead и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,373
  јас ќе ставам слики утре од тоа што носам со себе моментално а кога ќе се вратам ќе ве поздравам со целото мое козметичко катче :giggle
   
  На WomanInRed, Lady* и Selma им се допаѓа ова.
 3. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,102
  Ајде јас да го скршам мразот :) ви го претставувам моето козметичко катче :D

  парфемите

  10279461.jpg


  козметиката за тело, лице и коса

  10279471.jpg


  сјаеви, кармини (inlove)

  10279481.jpg

  пудрите, коректори итн
  10279511.jpg

  сенки

  10279551.jpg

  ииии тоа е се :D
   
  На Melanniee, Bibi@, Gemini и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,070
  Конечно најдов време да ја сликнам моето мало козметичко катче. Не сликав само шампон и гел за туширање.

  [​IMG] моливчиња Brooklin, маскари Golden rose и туш Golden rose.

  [​IMG]Лабела (dm, ombia, rosal),сенки Avon, четки Авон

  [​IMG]Млеко за тело Eldena, Оrahovo ulje за коса(сега не го многу користам да не речам воопшто), подлога за шминка, крема за лице, лосион за лице (Young derm), капките за коса се Black, ами се ставени во ова шишенце, маст од чајно дрво, гел за лице Lea, парфеми имав многу повеќе но некако сите одеднаш ги истрошив, треба да си купам нови:giggle

  [​IMG]Ацетон Dahlia и во капачето иам крема,дел од лаковите на Голден Росе, Малена и еден комплет за француски маникир од Германија.

  [​IMG][​IMG][​IMG]

  Преска средував и фрлив 10 лака:frantic
   
  На Melanniee, Bibi@, Gemini и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,373
  jasnam.jpg
   
  На Teresa, Melanniee, Bibi@ и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  Ви го претставувам моето козметичко катче :)

  Лаковите за нокти
  DSC0000361.jpg

  Гелови за туширање и лосиони за тело
  DSC0000362.jpg

  Креми за раце
  DSC0000363.jpg

  Креоните (inlove)
  DSC0000365.jpg

  четките
  DSC0000370.jpg


  Сенките
  DSC0000369.jpg

  кафени перли,розеви перли и пудри
  DSC0000371.jpg

  Сјаеви,кармини,парфеми,лак и пена за коса
  DSC0000372.jpg

  Римели и тушеви
  DSC0000373.jpg

  ии тоа е тоа :)
   
  На Melanniee, JaMi и melpomena им се допаѓа ова.
 7. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,373
  да додадам плус на моето козметичко катче
  280420137289.jpg 280420137292.jpg
   
  На Teresa, Melanniee и Gemini им се допаѓа ова.
 8. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,373
  Моите нови лакови и сјајче
  [​IMG]
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 9. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,373
  [​IMG]Маскарава ја користам веќе месец дена,презадоволна сум а и цената е прикладна (околу 340ден).Ми ги издолжува и извиткува трепките.Препорачувам.

  Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
   
  На Melanniee му/ѝ се допаѓа ова.
 10. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Ги има ли некој користено следниве производи?

  1 Maybelline, Affinitone 24H.jpg 3 maybelline colorama lip gloss.png 2 maybelline great lash mascara.jpg

  Каков им е квалитетот?
  Вредат сите 3 за 550 ден.?
   

Сподели: