1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кое е вашето хоби?

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од Hip.Hop_MKD, 15 февруари 2012.

 1. Falanga

  Falanga Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 април 2016
  Мислења:
  349
  Допаѓања:
  292
  Пол:
  Машки
  Какви книги?
   
 2. Tetovchanka^^

  Tetovchanka^^ Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  155
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Женски
  Најчесто средувам по дома бидејќи најмалку време имам за тоа , пијам кафе и се шетам онака бесцелно низ град :)
   
 3. Thrashbt

  Thrashbt Староседелец

  Зачленет на:
  6 октомври 2012
  Мислења:
  231
  Допаѓања:
  85
  Пол:
  Машки
  Слушање и откривање на нова музика, гледање review-а за автомобили.
   
 4. incule

  incule Истакнат Член

  Најактивен член

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  569
  Допаѓања:
  91
  Пол:
  Женски
  Возам ролери кога нема снег,возам точак,читам,собирам салфетки,собирам шекерчиња,го шетам кучето
   
 5. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,682
  Допаѓања:
  725
  Пол:
  Машки
  Od se po nesto,sportot pred se,patuvanje nekoe i sitnici koj me ispolnuvaat ! :cool:
   
 6. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,072
  Допаѓања:
  925
  Пол:
  Женски
  Ако под хоби се подразбира нешто што се прави во слободно време, кое јас воопшто и го немам, а треба да се опуштам тоа е депилирање.
  Кога ќе се фатам со депилаторчето стакло сум секаде. Не одзема многу време, во меѓувреме можам да слушам музика и да дремам на социјални мрежи и да глумам зафатена, како што глумат пола од луѓето денес, а не знаат што е навистина да си зафатен. Работите по 8 часа, после тоа доаѓате дома одмарате и цел ден слободни.
  Јас доаѓам дома после 7 часа на факултет и ми требаат 10 часа за учење. Па ми викаат после зафатени биле, уморни. Хоби сум немала никогаш. Спортски тип не сум. Од мала кога ги гледав тетка ми и мајка ми како се шминкаат сакав да се шминкам. Нема поубаво нешто, ем зголемува самодоверба ем е забавно и релаксира.
  Кога треба да одам некаде демек на патување тоа ми е најстресно.
  Само шминкање, средување и дотерување, од тоа подобро хоби за мене нема :wub(star).
   
 7. bliznaci

  bliznaci Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  218
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Долго пешачење,читање списание/книга,гледање некој филм.
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: