Кога знаете дека ви е доста со алкохол?

Lollypop

Истакнат Член
26 декември 2012
251
197
143
Кога ќе почнат да ми се тресат нозете и да ми се врти во главата
 

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
304
163
пред компјутер
Ве читам, и пола од лугето престанувате да пиете кога ви е најубавото.

Пиејте додека има друштво, и додека има причина за тоа. ;)
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
На пат кон токсикологија :zelen

Од алкохол пијам само вино и чат пат шток. Никогаш не сум претерала она ептен, а и да претерам само убаво ќе се изнакикотам и расположам. Ама под претерување, мислев да ме фати, а не да ме носат со кран до дома. Никогаш не сум си дозволила да претерам до таа мера, а како знам дека ми е доста не знам да кажам. Едноставно си ја знам мерата.
И обично кога ќе помислам доста е пиење, обично се паѓа фајрон, или па снемува пијачка :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
И ја пију шток,ама кд искачам, а овакој ракиицу, кд пију де, не пију нон стоп нели : )
И кд почиња тело да ми се распада лево десно од шток и кд ке почну да мислу дека коњак е шток, устфари обтатно, пију шток а не разликују више, еееее тк знам дека ми е доста : ) димова
и цепам дома
 

Photographer

Amoureux
23 февруари 2012
482
1,394
1,093
На пат кон токсикологија :zelen

Од алкохол пијам само вино и чат пат шток. Никогаш не сум претерала она ептен, а и да претерам само убаво ќе се изнакикотам и расположам. Ама под претерување, мислев да ме фати, а не да ме носат со кран до дома. Никогаш не сум си дозволила да претерам до таа мера, а како знам дека ми е доста не знам да кажам. Едноставно си ја знам мерата.
И обично кога ќе помислам доста е пиење, обично се паѓа фајрон, или па снемува пијачка :D

Не си ти крива шо крепиш многу :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп*

Photographer

Amoureux
23 февруари 2012
482
1,394
1,093
Кога незнам кај ми е колата и другарите поќе, знам дека претерав, границата за доста е малце поназад...