Кога знаете дека ви е доста со алкохол?

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Во средно ми беше тренингот, сега многу послабо пијам, особено во последнава година две. Летоска имав едно многу јако пијанство, дури и се онесвестив, и од тогаш само една чашка максиму две, и многу вода измеѓу. Мислам, ги поминав оние години на глупирање и друштвено начукување, па дури и глупо ми изгледа сега тоа.
 

mAcIkA

Истакнат Член
14 февруари 2012
382
516
393
хаха интересна тема..Имам многу глупости правено заради тој НАЈУБАВ КОЊАК...Пред 2 години на прослава за новата бев во Крушево,толку сум испила шо во еден момент се најдов надвор седната во снег до колена со краток фустан и типот од обезбедување ме прашуваше дали ми е добро и се пукаше од смеа:eek..за срека дојде еден дечко шо го знаев од вечерта и се понуди да помогне:Dбевме во 2 саат на гумење, на македониумот тие за седење ги броевме,направивме еден круг околу ,сакавме и на гробот на тоше И отидовме:)..друго шо имам во секавање на другарска кога бевме,неможев по скали да се качам до соба да отидам..едвај стигнав до вецето..РЕков дека повеке нма да пијам....Се имам и од бело вино ќора направено...и тоа во интернат..цимерката ми рече дека ме влечела по скали и дека на сите сум им викала ТЕ САКАМ НАЈМНОГУ и сум плачела како крава:D
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Можеш и ти да споделиш :giggle
Може може :giggle
Прв пат се опив на екскурзија во 3та година, вечерта сите идат во диско а ја и Sugar и уште неколку другарки идеме во продавница по водка :DСе спремавме за во диско и знам само дека облеков сукња,нагоре по прслук,паднав на кревет и заспав :giggle Второ пијанство ми е за роденден на другарка, бевме кај неа дома прво на частење , па требаше да идеме во дискотека, спремни со сите нишани,маски Хепи брдеј торта, во диско требаше да и пееме Хепи брдеј на микрофон и ќе се случеше сето тоа...да не беше литрото водка пред нас (@Sugar) :D
И последно најсвежо,на одмор кога бевме се враќаме од дискотека по плажа,од една дискотека се слушаше музика-Angels - Robbie Williams 2 другарки мочаат а јас и уште една сме се качиле на една лежалка и пееме растураме ен троу ит оооооооооооооооооооооо ши оферс ми протекш амајддхсллсм фекш скскдхдјди ан даун д ватер фоооооооооооооооооооо хахахаха

Никогаш не бројам чаши,а граница ми е кога ќе почне да ми се врти или лоши, е тогаш одма вртам на вода (happy)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Еднаш у животот се имам напраено дамла до безсознание, кај една другарка на роденден. После тоа никад више. Глупо чувство, безпотребен исход. Сеа пијам до момент на блага развеселеност. И исклучиво вино или пиво. Тешкиве алкохоли јок.
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Кога ќе почнам сериозно да се интересирам за политиката на Гадафи и да слушам и расправам на таа тема ко да е муабет за млатење на 1.000 000 на конто...ондак знам дека сум досадно пијана.

Во случај да почнам да плескам раце на некој бесен рефрен од репертоарот на Шемса Сулејмакович тогаш веќе е камен Јано, камен душо муабетот. Под итно треба да бидам сместена во темна соба сама, да не преминам на следното ниво и да ја побарам И тебе сам сит кафано на увце...:giggle

И да бидам искрена, никогаш не сум си дозволила да бидам дамла да се влечам, да ми фаќаат сеир, дури и во моите хормонално збудалени тинејџерски денови, увек сум била пијаница со усул која најчесто кога е под дејство на вотка , рум или вино...СИТЕ ГИ САКА :giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Реми and parvati

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
ја колку и да сум пиел,никогаш немам правено глупости,,,секогаш си одам право дома и спијам ,,повраќање дури утрото....

две литре вина ,литро ракија ,а на некои слики и видеа се видев утрото дека сум пиел и пиво ...најглупа нова год до сеа :D инаку имам многу случки такви xD
 

AnneBoleyn

Активен Член
14 февруари 2012
144
193
43
In Chuck Bass' bedroom
Уфф.. ме потсети темава на средношколските денови кога се учев да пијам. (happy)
Имав неколку неславни пијанства. На екскурзија, на празници итн. се некако ми се бледи и не се сеќавам да ги раскажам. :)
Во факултетските денови веќе бев уходана во процесот и знаев кога ми е доста освен еден празник кога си седнав под маса пошто испив премногу и ми се спиеше :wub Ама си имаше убаво местенце за седење и никој не ме гледаше или јас така само си мислев. :unsure Незгодно е што кога пијам добивам некоја чудна храброст и правам работи кога сум трезна не би се осмелила и наредниот ден се сеќавам на се. Барем да не се сеќавам. :trepka:sram

Сега веќе помалку пијам, обврските не ми дозволуваат тежок хенговер, па прекинувам кога ќе почне да ми се врти.
Јас онака се смеам многу, ама под дејство на алкохол повеќе и пријателски сум расположена, сите ги сакам. :)
 

Blueberry

Староседелец
12 февруари 2012
210
158
1,043
Скопје
Епа незнам кога ми е доста. И нареден ден не функционирам. Како стареам така е ова поистакнато :eek
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
кога последното шише ќе се стркала.....
не бе...
се додека имам друштво за пиење
 

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
652
1,916
393
Fukushima
www.gonzo.com
Сега за разлика од порано знам кога ми е доста ма да некад знам и да се откачам поише али обично у домашни услови. Пијам жестоко, поретко вино црвено домашно, а од жестоко ракија со мезенце така со лезет ја пијам, на искачање у последно време се поише пијам вотка, коњакот го баталив више почна да ми се гади.