Кога знаете дека ви е доста со алкохол?

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Си имате некоја одредена граница од 2,3,5 чаши/флаши или едноставно си пиете без броење или одредена мерка? :D
Како знаете кога е доста? :redcarded

ЕДИТ: Може и да споделите некоја пијана приказна :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: bubili and Hip.Hop_MKD

Sugar

Истакнат Член
19 февруари 2012
502
1,110
393
Не ги бројам. Кога знам дека ми е доста? Кога го вадам моб од ташна и сакам да пишам порака на "некого" и кога почнувам да ги сакам сите :rofl
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
:) кд почне да ми ѕвони зеље, тоес глава после толко алкохол се вика едноставно зеље,турбуленција у мозак, пројде стујардеса у мисле и ми каже доста ти е бе говедо,иди си дом!

...можда е оффф топик, али мора да се надовржу за едну случку, кд не сам ни знаја дека ми е доста:
-бесмо на галичник преко ноќ, сфадба нешто а у неам појма, испија сам девесто грама ракију, после пола кило веќ ми раскашуеф што е било, ја не памту ништо.........викаф ми дека сабајлето смо биле на афтер у киселу воду у стан, а ја сам ги викаја "што к.. тражимо у бутола", губија сам се неповржано, кд смо се враќале за у куманоо попладне, улегнале смо у такси а ја сам викаја " дај да праимо нешто, ај да идемо негде, АЈ ДА ФАТИМО ТАКСИ" лоллллл..........иам и слику од тј доживњај, фаца ми е урнебессс
 

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,633
113
Македонија
Па незнам искрено од кај да почнам..ми се дешавало на пр: сум преспал надвор на клупа неколку пати, 20 пати сум се исповратил у кафич, сум и повратил на една во врат па пошто дечко и ке не скршеше бегавме , дома имам дојдено и моиве ги имам прашувано кој се и зошто ми облакаат пижами, на матура завршив на токсикологија :rofl, се имам качено на бина и му го иам земено микрофонот на пејачот, се имам качено на бина и сум го извадил каишот и сум прикажувал некој еротски танци :rofl, 2 пати се имам со обезбедување тепано,на некој девојчиња коа сум бил пијан а они биле со дечко им имам зборено остај го него не е за тебе :rofl ...и многу други али некој ми е срам да ги кажам :eekops:
 

Maks

Староседелец
Па вака... Кога решам здраво да пијам со некое друштво шо се стварно пијачи не знам колку ми е доста пијам додека има затоа шо пијанството ич не ми било лошо така ми имат кажано дека дури не ми се познава дека сум пијан додека седам. А приказна... Едншка испи 1л. ракија дома сам и се беше ок додека не проба да станам за да одам да си легнам...Лазејќи отиде до кревето:rofl
Никогаш не беше пил како тогај шо испи и верувам у тоа... Red bull ти дава крилја,ама ракија погон на сите четири:rofl
 

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,633
113
Македонија
Утре баш сум у кафана и тоа со луѓе шо пијат и праат глупости колку мене...така да ке биде спектакл :rofl:rofl..прошли пат од 7 души 3ца на токсикологија отидоја :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

ScoobyDoo

Староседелец
17 февруари 2012
416
707
1,103
Немам мерка... Секогаш различно... Веројатно количината на алкохол што можам да ја внесам во мене зависи од моментното расположение... А за расположение бирај друштво со кое се пие или воопшто не пиј.... И убава работа што ја имам испраксирано е тоа кога ке се начукам ептен знам кај живеам, знам да се вратам и да ја погодам вратата и да си легнам.... Освен ако не се заврши некаде на спиење.....

Случки колку да сакаш.... Тепање со ѕидовите во тесните сокачиња на маџир маало, спиење по клупи и на кеј, конфликти со полиција во стилот кој е тој бе кој го е*е, додека живеев во студентски дом ја имам згрешено собата и сабајлето се разбудив со 3 девојчиња во соба и сл...