1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кога бев мал/мала...

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од Hip.Hop_MKD, 19 април 2012.

1. Primrose

Primrose Староседелец

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    680
    Допаѓања:
    1,288
    Бев срамежлива, повлечена и често исмејувана. :sram

На 048 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Y1K991

Y1K991 Parleur

Зачленет на:
    1 март 2012
    Мислења:
    6,262
    Допаѓања:
    9,105
    омилени слатки ми беа грклани, индијанки и еклери

3. existence

existence Boolean
    Член на администрација Админ

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    7,391
    Допаѓања:
    9,099
    Кога бев мал бев... што знам, веројатно мал :D Клише е да кажувам.

4. Gemini

Gemini Староседелец

Зачленет на:
    24 мај 2012
    Мислења:
    2,477
    Допаѓања:
    5,079
    За куче сум викала туче ..сум била и немирна љубопитна.. ми текнува на една случка имав 4 години кога истурив врз мене жешка вода сакав да видам што има во садот ама беше на малце на повисоко место ставено и така од љубопитност гледајќи ми се лизна од раце и се попарив на гради после се шетав низ болница со мајка ми а најтргично е тоа што се случи еден ден пред мојот роденден :(

5. LazyMonday

LazyMonday Нов член

Зачленет на:
    30 мај 2012
    Мислења:
    22
    Допаѓања:
    17
    Како мала,стално си правев јадења од кал и листови во дворот :D
    Добро е што не ги јадев кога ќе беа готови! :giggle

На Јована му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Mystique

Mystique Староседелец

Зачленет на:
    18 јуни 2012
    Мислења:
    753
    Допаѓања:
    1,411
    Кој бев мала бев безгрижна:) Поголем дел од денот учев како се паѓа најбезболно затоа што стапалчињата ми беа како крофничиња, заоблени па тешко ми беше рамнотежа да држим. Кој бев мала бев докторка , имав една кукла бебе на која у текот на денот и давав терапија од пеницилин инекција и ја пунев со вода, се додека еден ден не направив мала поплава кој почна куклата да се цеди од сите страни... тогаш мајка ми ми објаснуваше као куклата не е жива нешо бла бла...ми го скрши филмот... :(

7. Nightmare_f

Nightmare_f Истакнат Член

Зачленет на:
    19 февруари 2012
    Мислења:
    1,358
    Допаѓања:
    2,204
    коа сум била мала ич не сум сакала да одам во градинка или забаваче ват евер...и се сеќаам мајка ми секое сабајле ќе ме однесеше и ќе ме оставеше, пошто немаше кој да ме чува, и нон стоп бев плачливо дете шо нејќе у градинка...

и еден ден мајка ми ќе ме подлажува со фломастери и боенки од турција што ги купил татко ми и ја среќна весела и ме убедуе како било убаво тамусо децата бла бла :)
    и сите ќе легнеа да спијат ја се преправав, и успеав тогаш да им киднам на учителките :) и тоа беше последниот ден, таму не ме однесоа повеќе :showoff
    на мали години сум почнала да бегам од школо хахах

На The Tramp и Lady* им се допаѓа ова.
  8. Trouble

Trouble Староседелец

Зачленет на:
    6 март 2012
    Мислења:
    1,516
    Допаѓања:
    2,621
    Koga bev mala ma ich tiiiiit ne mi chuel za nishtooo ;) fudbalot pod ruka i nemam muka :zelen ne se zamarash so nishto beee braaat nit stresovi, ljubovni problemi, pa na rabota shefot vakov bil onakov bil, pa denes nejke da me ebe (bil veke so nekoja) ama ako mene pa utre ke me boli glava, pa dvolicni bile lugevo, pa ogovarale, pa od korist, zlobni bile, kur se trese... (coveceto blabla) :zelen

9. Badgirl

Badgirl Староседелец

Зачленет на:
    4 јануари 2013
    Мислења:
    1,477
    Допаѓања:
    3,259
    Обожавав да цртам по ѕидовите :D

На Давор му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Christijan

Christijan Нов член

Зачленет на:
    7 јануари 2013
    Мислења:
    1
    Допаѓања:
    0
    Хаахахах! :rofl Кога бев помал, многу сакав да одам на продавница и да трошам пари :giggle.. Кога бев околу 3-4 годинии
    мојот братучед цело време ми велеше ако си си соблечеш гаќите на сред двор ќе ти дадам 20 денари.. :cool:fuck yeah ..
    Јас тогаш го слушав братучед ми и правев се што ќе ми кажеше за 20 Денари :showoff..Исто така и многу сакав да се пикам во фрижидерот и да мочкам во кадата :rofl Исто така многу сакав и да го нервирам татко ми :gjavol

Superman or Batman? - No thanks, I prefer to be a
    little devil.

Сподели: