Книга или филм?

Книга или филм?


  • Вкупно гласале
    45

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
И двете...ги двојам тие две работи поинакви чувства имам ама убаво ми е ако е добра книгата исто и филмот ако ме изненади. Секако кога читаш книга самиот си правиш филм , слики итн .....и од двете можеш да спознаеш многу.
 

MountainMan

Активен Член
29 јануари 2013
96
151
33
K2 Pakistan
Видов веќе дека има таква тема но во оваа е поинаква тема само нз како да го напраам насловот подобар. Модераторите може да корегираат. Овде може да се разговара на веќе постоечки книги и филмови што се правени според книгата или книгата според филмот. Што е подобро дали книгата да се прочита или филмот да се гледа? Што попрво, филмот па книгата или обратно? А успут и јас имам прашање... Планирам да ја читам Ангели и демони од Ден Браун но не сега туку во блиска иднина но дека има и филм сакам да го гледам но вие што ке ме советувате.. Филмот прво или книгата??
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Секогаш ако според некоја книга има филм го гледам филмот, а ако нема не ја читам ни книгата.
Подобро е да се читаат книги, ама јас не сум по читањето и ги гледам филмовите..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MountainMan

MountainMan

Активен Член
29 јануари 2013
96
151
33
K2 Pakistan
Според мене подобро е книгата зошто ти си режисерот во твојата глава на случувањата, ама сепак не сум ни против филмовите :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bibi@

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Ја имаш ли читано Ангели и демони? Ако ја имаш што ке ми препорачиш, филмот или книгата прво?
Книгата. Филмот многу ретко е подобар од книгата така да пробај ја книгата прво. Ако те разочрува можеш да прекинеш и да го гледаш филмот од 2 часа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MountainMan

Bibi@

Староседелец
Најфотограф
1 март 2012
399
743
1,103
Ја имаш ли читано Ангели и демони? Ако ја имаш што ке ми препорачиш, филмот или книгата прво?
Искрено филмови многу ретко гледам за разлика од читање книги. Ангели и демони не сум ја читала....последно од Ден Браун ја читав "Загубениот симбол" и неа би можела да ти ја препорачам :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MountainMan

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Има иста или слична тема на форумов. Нека среди администрацијата. :)
 

MountainMan

Активен Член
29 јануари 2013
96
151
33
K2 Pakistan
Има иста или слична тема на форумов. Нека среди администрацијата. :)
Има дали повеќе читаш книга или филмови а овде се работи за Филмови кои имаат книги и Книги кои имаат филмови и кои се подобри. Горе наведов пр со ангели и демони а сега ке ти наведам и со Хари Потер и со Господарот на прстените... ако баш имаш ги прочитано книгите или може филмовите ги имаш гледано, што ке препорачиш?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bibi@