1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Класична музика

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Saladin, 17 февруари 2012.

 1. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,624
  Some kind of witchcraft!
  How very peculiar...

  @existence еве ти го муабетот со комбинаторики.
   
  На existence му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Брида

  Брида Полноправен Член

  Зачленет на:
  9 февруари 2016
  Мислења:
  40
  Допаѓања:
  31
  Омилен ми е Бетовен ... Но ги слушам и Бах, Вивалди, Шопен, Хендел, Моцарт, Шуберт ... Не ми се допаѓа музиката на 20-от век: Барток, Мејсан, Шенберг итн..
   
 3. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,624
  Едно интересно парче што некни го открив.
   
  На Mystic му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Mystic

  Mystic Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,329
  Допаѓања:
  3,568
 5. Mystic

  Mystic Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,329
  Допаѓања:
  3,568
   
  На Iris* му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,569
  Допаѓања:
  817
 7. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,569
  Допаѓања:
  817
  Ми паднаа 50 денари и ги загубив денес... Ова е во нивна чест :)
   
 8. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,569
  Допаѓања:
  817
  Денес е Среда или dies Mercurii (денот на Меркур) како што ние ги бележиме деновите... :)
  Уживајте
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,624
  „Јупитер“ му е инспирација од традиционалната "I vow to thee country".
  Кога ќе ми текне само дека сум го преорувал скопјево (пред да имаме асален интернет) за да на крај го купам це-дето во странство.
  Совршенство од музика.
   
  На Хептаграм XI му/ѝ се допаѓа ова.
 10. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,098

Сподели: