Киксови

Dea

Активен Член
14 февруари 2012
156
196
43
26
Хахахааа, баш пред некое време другарка кажа кикс и го запишав! Таман го прочитав, ваква тема се отвори :D. На историја час и дискутираме за како ги палеле куќите во Русија во тек на II Светска Војна и другарка ми вика:

- А дали кога ги палеле куќите ги палеле и луѓето? :rofl

Е после ова, сите на земја! Се тресат од смеење, и наставникот и цел клас! Многу многу епичен момент! :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

Snape

Истакнат Член
14 февруари 2012
285
401
63
28
Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry
Баш денес ми се случи еден кикс у школо :D
Седам со другарка ми во клупа и една нејзина другарка и го земала моблиниот да види нешо и таа почна да паничи да се дере кај ми е мобилниот и ми вика ти си ми го скрил , а јас мртов ладен викам абе нее и таа виде дека другарка и го земала и викаа уфф се исплашив. И јас и викам сеа да ми се извиниш и таа вика Извини! , а јас место да и кажам ништо јас онака ладно само реков -фала :D Значи пукнавме од смеење :D
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
в овтора на прашање зошто Крали марко не учествувал вобиткат на марица еден другар му вика на проф не можел да појди на граница него пуштале немал биометриски пасош...:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
456
650
1,093
Unknown
Од одамна ова. -Која мечка живее во тропските предели? Другарот што седеше до мене: -Панда!
Ова ми беше најјепик ама од сите: Прашува наставникот кој бил најголем германски водач во време на втората светска или како и да беше прашањето и другаров крева рака и вика ја знам! -AДАМ Хитлер.
За некој ден ќе си надополнам, не ми текнува сеа. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum, Morticia. and Dea

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Во школо ја слушавме песната од Нокаут-Ти си проблем, заврши песната и една школска пее
Ти си проблем што сакам да го решам.
:rofl
Брат ми си купи некоја книга да решаваш задачи детективски и на крајот има картичка за детектив, И вика:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Gabby

Полноправен Член
21 февруари 2012
61
46
18
26
Секојдневно во животот ни се случуваат ненамерни или намерни киксови..
Кој бил вашиот доста засрамувачки кикс? :)
Gafff!!! :trepka
 

Grim Reaper

Староседелец
14 февруари 2012
326
338
1,063
Here and there
Прво полугодие после физичко, бев изнервиран и влегувам во училницата со пцуење, а класната внатре. Пропаднав во земја ццц
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14 and Gabby