1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кафани за мерак

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од efederer, 10 март 2012.

1. efederer

efederer Админ
    Член на администрација

Зачленет на:
    2 октомври 2011
    Мислења:
    150
    Допаѓања:
    256
    Факт е дека сите имаме мерак да си седнеме понекогаш со друштво во кафана, дали со музика или без, битно е да се истера ќеифот и редот.
    Каде најчесто вие се „кафанисувате“? Препорачајте добри кафани, спомнете од прилика како идат цените, ако имате бројче за резервација споделете го, што вреди да се проба, има ли музика - и не заборавајте да наведете во кој град се наоѓа, па и подетално каде.
    Ако мене ме прашате, фаворит ми беше порано Буре во Лептокарија заради добрите пилешки крилца ама ептен ги качија цените. Еднаш сум била во Дукат во Капиштец во продолжение од Воденица, културно местенце, со тамбураши свират ми се чини секој ден. Окарина одевме за весеље заради музиката, а ако сакате за до 4 сабајле - Македонска Куќа во Парк.

На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
  2. True_Blood

True_Blood Upright

Зачленет на:
    18 февруари 2012
    Мислења:
    1,132
    Допаѓања:
    2,396
    Ова Буре ми го збореа, а никако да отидам.
    Е, пред два три дена го посетив и искрено цените ми беа многу приступачни. Ако ти кажам што све изедовме и испивме три жени ( нема смисла срамота е дека нели жените увек салата зобаат само :giggle) а не чинеше околу 1.500 денари, мислам дека е сосема ок цена. Па какво сирење во фурна имаат...:gladen

Иначе моја препорака, за онака лајт атмосфера, вкусна храна би биле:
    Гурмет - Д.Маало ( убедливо најдобриот топло-ладен десерт го прават тука и салата од спанаќ)
    Јана- Д.Маало, има пријатна атмосфера.
    Мрс- Аеродром, кај Три Бисери со исклучок кога пее ИренА Спасовска кипот, која ќе те натера да си заминеш со брзина на светлината.

На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
  3. ipopovski

ipopovski Админ
    Член на администрација

Зачленет на:
    30 септември 2011
    Мислења:
    1,738
    Допаѓања:
    2,349
    Ова карши Центар за странски јазици, или преместено е?
    Зошто пред 2-3 недели поминав таму, рушевини беа кај што беше кафаната.

4. True_Blood

True_Blood Upright

Зачленет на:
    18 февруари 2012
    Мислења:
    1,132
    Допаѓања:
    2,396
    Таму треба да биде, ако не ја преместиле или ко шо викаш ја срушиле :giggle
    Па пред Нова Година поминав таму, на место си беше...што се десило во меѓувреме не знам. :)

5. Blueberry

Blueberry Староседелец

Зачленет на:
    12 февруари 2012
    Мислења:
    205
    Допаѓања:
    158
    Орхидеја во Жданец - за најгага помин без конкуренција :) И се пуши внатре :)

6. Maks

Maks Староседелец

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    1,363
    Допаѓања:
    1,863
    Ајде јас за Штип ке пишам некој:)
    Нецко 2 , Ресторант Бисер, Чардак, Гостилница Цуна, Софра, Заки...

На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Marick14

Marick14 Истакнат Член

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    3,279
    Допаѓања:
    2,353
    А за онаа Колиба што ќе кажете? Јас не сум бил, сакам да слушнам мислења на тие што биле. И кај се наоѓа поточно. Знам само дека освои лани најдобра кафана во Скопје.

На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Mila Kunis

Mila Kunis Истакнат Член

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    2,279
    Допаѓања:
    3,527
    Дечки предлог кафана кај што има вкусни пилешки прсти и ефтина водка, а кафаната да не е биртија и да искачаат младичи ? :)

9. Хоуп*

Хоуп* Proton
    Член на администрација

Зачленет на:
    4 април 2013
    Мислења:
    2,414
    Допаѓања:
    4,232
    Мене онака по мерка ми се Два елена во Капиштец и Мезе бар во Аеродром.. Убава храна, пријатна музика, сега малце е скапо, ама вреди да се посетат.

10. parvati

parvati Сангвиник

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    6,697
    Допаѓања:
    13,878
    Корнер и Баба Цана у Куманоо су ми најјаки, има и други добри али овија су ми бш најјако мезе и убаф амбиент сфе тој заедно спаковано сс чашку ракију , ееееееееекстра
    А у Скопје наише иду у онија Дебармаалски кафанчиња

На Prashina, Хоуп* и Farfalla им се допаѓа ова.

Сподели: