1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Карактерот според хороскоп

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од The Tramp, 15 март 2012.

1. Mila Kunis

Mila Kunis Истакнат Член

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    2,279
    Допаѓања:
    3,527
    Близнаци – Близнакот
    Фини. Љубовта му е најбитна. Добар слушател. Лесно ги збунува луѓето. Иако е љубовник, а не тепач, сепак ќе ве нокаутира. Не трпи никого. Соли памет и лесно се навредува. Лесно губи работи и е расеан. Саркастичен, детинест и љубопитен. Доверлив. Секогаш среќен. Многу гласен. Брблив. Дружељубив. Лесно простува. Сака да се бакнува. Има убава насмевка. Дарежлив. Силен. Најнеодолив.

Соли памет и лесно се навредува. Лесно губи работи и е расеан. детинест ,Лесно простува.- само ова не е точно , за другото се согласувам :rolleyes

2. Blondie

Blondie Староседелец

Зачленет на:
    19 февруари 2012
    Мислења:
    612
    Допаѓања:
    1,085
    Стрелец
    Лесно губи трпение и не трпи глупости од никого. Ако е лошо расположен, бегајте подалеку од него. Лесно се навредува и тоа го памети засекогаш. Сака искрено, но некогаш тоа нема да го покаже затоа што мисли дека тоа е знак на слабост. Има многу стравови, но не ги покажува. Многу затворена личност. Ги штити саканите по секоја цена и со секое средство.Романтичен,луд(и тоа како:D). Најгрижливот човек што некогаш ќе го запознаете

На Alex M. му/ѝ се допаѓа ова.
  3. cece17

cece17 Староседелец

Зачленет на:
    21 февруари 2012
    Мислења:
    270
    Допаѓања:
    204
    Скорпија – Зависникот
    Екстремно шармантна. Сака да се шегува. Има смисла за хумор. Ќе проба сè наеднаш. Сака да ја разгалуваат. Енергична. Предвидлива. Одличен бакнувач. Секогаш го добива тоа што го сака. Атрактивна. Сака долги врски. Зборлеста. Сака да се забавува, но некогаш претерува. Го сака мирисот на парите, но колку што знае да ги направи толку брзо ќе ги потроши. Многу заштитнички настроена кон луѓето што ги сака. Вреден работник. Одличен пријател, но ако нешто згрешите, пријателството е завршено засекогаш.
    точно особено последната реченица

4. Primrose

Primrose Староседелец

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    680
    Допаѓања:
    1,288
    Не е тепач, но не се закачајте со неа. Е ова ми е... :rofl Не сум тепач. ама здравје Боже пилот ќе бидам, непредвидлив пилот. Ќе ги надминам вашите очекувања, ќе се надминам себеси. I'm aquarius. I'm proud of myself. :biggrin

На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
  5. foREVer

foREVer Староседелец

Зачленет на:
    20 март 2012
    Мислења:
    2,227
    Допаѓања:
    3,505
    Вага - Освен тоа со романтиките, се ми е погодено. :)

6. Selma

Selma Ingenious

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    4,375
    Допаѓања:
    7,070

Сум заборавила да го болдирам “лесно ќе ја задоволите“ па да точно е ова, ќе радувам на ситници, а од поддзнакот дека сум упорна и прилично на сё ќе се нафатам. (wasntme)

7. melpomena

melpomena Енигма

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    8,231
    Допаѓања:
    17,756
    Лав – Лавот
    Одличен соговорник. Атрактивен и страствен. Опуштен. Најчесто среќен, но кога не е тогаш е намуртен и детинест. Неговиот проблем е сечив проблем. Предвидлив и некогаш монотон. Знае да се забавува. Во сè е добар. Одличен бакнувач. Дружељубив. Спуштен на земја. Зависни сте од него. Гласен. Сака долги врски. Зборлив. Не се закачајте со него. Редок да се најде. Добар кога ќе се најде.

:sreken:biggrin ...ке почнам да верувам и во хороскоп :unsure

8. AnaMi

AnaMi Полноправен Член

Зачленет на:
    4 октомври 2012
    Мислења:
    65
    Допаѓања:
    84
    Рак – Убавецот
    Најдобриот бакнувач. Многу привлечен. Неговата љубов е единствена. Многу романтичен. Најгрижливиот човек што некогаш ќе го запознаете. Многу креативен, најчесто уметник или луд. Експерт за секс. Многу спонтан. Голем фрик. Многу забавен. Најприметлив на забави. Ќе ве прими во неговото срце и ќе останете таму засекогаш. Најстраствен љубовник. Не е тепач, но тешко на вас ако стигне до тоа. Некој кого треба да го имате крај себе.

...Погодено ми е....:sreken

На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Nicole

Nicole Староседелец

Зачленет на:
    27 јуни 2012
    Мислења:
    249
    Допаѓања:
    226
    Стрелец – Промискуитетниот
    Спонтан. Добро изгледа. Редок да се најде. Одличен кога ќе го најдете. Сака долги врски. Има многу љубов да даде. Самотник. Лесно губи трпение и не трпи глупости од никого. Ако е лошо расположен, бегајте подалеку од него. Лесно се навредува и тоа го памети засекогаш. Сака искрено, но некогаш тоа нема да го покаже затоа што мисли дека тоа е знак на слабост. Има многу стравови, но не ги покажува. Многу затворена личност. Ги штити саканите по секоја цена и со секое средство. Детинест. Не се закачајте со него. Убав. Романтичен. Фин со сите што ќе ги запознае. Неговата љубов е единствена. Луд, забавен и сладок. Најгрижливот човек што некогаш ќе го запознаете. Одличен во кревет! Не се закачајте со него за да не завршите плачејќи.

горе доле погодено ми е:giggle

10. Badgirl

Badgirl Староседелец

Зачленет на:
    4 јануари 2013
    Мислења:
    1,477
    Допаѓања:
    3,259
    So true!
    Само не ми се допаѓа ова ''Досадниот'' (wasntme)

На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: