Кампување

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
694
1,103
Е каква врска има кампувањето со возраста? :/
Сум била неколку пати пред 3-4 години. Баш сакам што е можно побрзо пак. Ме полни со енергија :)
 

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
Dva pati vo zivot sum bila na kampuvanje, na ezero i na more. Sega sakam da odam na kampuvanje no nikoj ne saka zasto ne im licelo na godinite.Sve gospoda se okolu mene....No nameraciv oprema za kampuvanje vo Dekatlon za pristojna cena. Vo najskoro vreme ke odam na kampuvanje.
Еве Сонувалке мене слободно можеш да ме земеш на кампување. Кај кажеш таму ќе одиме.:)
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Сме кампувале 3-4 пати со друштво 3-4 саата оддалечено од местово на ден два, највисокото место, кај што има природно езеро..
Многу убаво место а и да имаш време едно квалитетни 4-5 дена да останеш.. скара, гитара, вино, оган..
Нема подобро :)
А за возраста тоа е само изговор. Кај нас и бабички и дедовци носат.. нема везе
Најди си фино друштво и топ ќе си поминеш :)
 
Последна промена:

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Хотел со милион ѕвезди(ци)....
И поштено си наебал ако те фати дожд/снег/ниски температури.

Ептен ми се праи мерак инаку. Имам одено 3-4 пати во животот, лете во Преспа и на 2-3 дена по Китка. Ко копиљ и многу и не се сеќавам, не сум уживал тогаш пошо сум барал многу повеќе. Сеа би напраил една неделна тура низ Македонијава, да знам само за безбедни места за кампинг. Не ми треба богзнае колку скапи опреми, вреќа веќе имам, еден шатор, плинско решо, полн ранец со основна облека, храна, компас и неколку мапи на околните места кои би ги посетил. И секако мојот компањон - Чарли со полни батерии.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ScorpioNka

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Ејј нема по јако од кампување , некако се стиши кампувањето , многу ретко некој уште да кампува , има не дека не али некако не со тој обем како што беше ...
Јас би сакал па дури и 1 недела да кампувам во некое наше шумиште тука, ептен ...(rain)(sun) :kafe
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хептаграм XI