Камен на глава

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Смешна работа или за плачење, незнам, но можеби па ако размислиме подобро, има и нешто позитивно ама кога би го носеле каменот за друга причина а не поради диета или за да влеземе во Гинисовата книга. Носејќи камен на глава нема да има искривени рбети, спондилози и кифози, нема да можеме да бленеме во телефоните, нема да фаќаме покемони и уште многу други бенефиции и тоа само од еден камен..хахахаххахаа;)
Овој 54 годишен човек носи камен на глава 4(четири)години и тоа замислете, каменот тежи 40 кгр. и се со цел за да ја достигне посакуваната телесна тежина и да влезе во Гинис.
Пред да започне со оваа "техника"имал 115 кгр. што е сепак многу за неговата висина од 163 цм. Почнал прво да носи камен од 15 кгр.тежина на глава првата година и изгубил 30 кгр.од телесната тежина а потоа продолжил со зголемување на тежината на каменот.
Еве ви идеја за слабеење ако не ви помагаат сите други диети, апчиња, чаеви и одења во сали за вежбање:giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
А некое вакво за покачување на телесната маса, или слабо такви видеа :zelen ?
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
А некое вакво за покачување на телесната маса, или слабо такви видеа :zelen ?
За покачување на телесна маса едино можеш да пробаш со камен од 50 кгр.врзи го за нозе и околу столче во кујна поред фрижидер и само јади и не мрдај нигде;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ѕвездичка

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
За покачување на телесна маса едино можеш да пробаш со камен од 50 кгр.врзи го за нозе и околу столче во кујна поред фрижидер и само јади и не мрдај нигде;)

Хахаххахаа ајде ќе пробам, па ќе пишам дали имало резултати :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: misterija

Lizbeth

Истакнат Член
25 јуни 2016
130
188
143
Со ова можеш да јадеш што сакаш и колку сакаш ама редовно да си го носиш каменот на глава? Замисли, а мора и на плажа со ова? Чисто да знам. :D
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Најглупавото нешто што го имам прочитано и видено, скроз забегано.
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Најглупавото нешто што го имам прочитано и видено, скроз забегано.
Ова и не е забегано толку, прогуглај какви се занимливости и несекојдневни работи има во светот , сигурна сум дека ке ти се сврти умот.
Пред малку гледав бизарни работи, најчудни телесни аномалии и болести кај деца и кај луѓе вопшто...што да ти кажам, утробава ми се преврти 360 степени, бљак.
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Со ова можеш да јадеш што сакаш и колку сакаш ама редовно да си го носиш каменот на глава? Замисли, а мора и на плажа со ова? Чисто да знам. :D
Може сигурно и на плажа ама ако пливаш немој да гњуриш...хахахаххааххаа:wavespin
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lizbeth