Калиопи и англискиот јазик

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
Мислам чиста зафрканција е, дури не верувам дека до толку не знае... речиси сум убедена дека е намерно шега на нејзина сметка.. гледате дека се смее цело време и е слатка на видеото направено со некоја си непрофесионална камера..
но ако не е шега тогаш е навистина срамота, за неа како поп дива и за нас како држава.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Поарно со Рум Дум Дум да ја пратеа пред 2-3 години, барем ќе мислеа дека има говорна маана.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trajche

LMFAO

Истакнат Член
8 април 2012
381
301
63
:D Дај соберете се повеќе нема смисла, малку е 10 души. Еве цел форум по 10 денари и јас ќе бидам претставник од Црно Бело.. таман и песната нели е за нас :p па ќе и преведувам. :D

А сега да научи англиски тешко.. Постаричка е. Доста е и толку што знае. Дај не зезајте, зар вашите родители повеќе знаат?

Никогаш не е касно за учење. Моите родители знаат по 2 странски јазици одлично, а Калиопи ни малку не се потрудила да научи нешто.. ^^

Иначе се согласувам за идеата, да и платиме курс, и да се надеваме дека ќе совлада барем 2 степен. (bravo)
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
:D Дај соберете се повеќе нема смисла, малку е 10 души. Еве цел форум по 10 денари и јас ќе бидам претставник од Црно Бело.. таман и песната нели е за нас :p па ќе и преведувам. :D

А сега да научи англиски тешко.. Постаричка е. Доста е и толку што знае. Дај не зезајте, зар вашите родители повеќе знаат?
ама татакоми то шо го работи не му треба да знај англиски.. Оваа шета по свето и не преставува само на каков начин...
 

Elizabeth Bathory

Истакнат Член
13 февруари 2012
353
406
363
Skopje
Аман оставете го жеништево на мир мислите и е гајле на неа што ја исмејуваат заради англискиот јазик она важно отиде на Евровизија ич ..... не ја боли ама сепак е срамота за една позната личност да не знае англиски ама тоа е тоа :zelen
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Изјавава ме потсеќа на I'll give you legs, but I must take your voice in return.
Little-mermaid-Ride-Ursula.jpg