Како да се излечи скршено срце?

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
Дали ви се случило да сакате а некого,да му признаете дека го сакате и да не е со вас? Како ќе го пребродите тоа,како понатаму,како ќе изчезне сета таа љубов и болка?

1434485-10-1329830790127_large.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mistery :) and hitbyaplane

cece17

Староседелец
21 февруари 2012
273
204
1,043
не ми се случило но мислам дека ако некој проба ете на пр да изјави љубов на некој тоа е храброст сепак не губи ништо ке знае барем на што е и да ве одбијат не е крај на светот ке пребродите нема веке да мислите на таа личност ке а игнорирате и со тек на време ке помине :p хаххахахха
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
ми се има случено ,али шо да праиш,тоа е ,со сила не бидува ,како шо кажува хип хоп со тек на време ке заборавиш
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Loner, Blondie and Scars

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Со Дрвофикс :rofl

Јас не го доживувам како скршено срце фактот дека некој со кој сум била искрена ме одбил...едноставно како негова загуба :giggle
Ок, шега настрана...
Не може да биде срцето скршено оти немате заеднички став за љубов со некој друг. Тоа што бил искрен со тебе и ти признал дека не ги дели истите чувства е само голем плус за тебе, што нема да живееш во илузии и испревртени гугукања.
Па нели ние бевме за недволичноста?
Што ќе кажеш ако ти направи филм и те шутне после два три оргазма??
Затоа, не се согласувам со таа констатација...

Сите некогаш сме се чувствувале ко последни идиоти на светов, со скршено срце. Мене тој филинг ми го донел нечие предавство.
Сепак на крајот од тоа перипетие сум сфатила дека моето скршено срце се лечи со форсирање на нови нешта, уживање со драги луѓе, меѓутоа неговата горчина што испуштил вистинска вредност поради неколку милилитри сперма секогаш ќе му остане да го потсетува колку слаба личност всушност е.
:smug
 

AnneBoleyn

Активен Член
14 февруари 2012
144
193
43
In Chuck Bass' bedroom
Паа... клин со клин се избива. Значи би требало пак да се заљубите. :)
Еве тргнувам од мене, признавам дека не е лесно кога некој ќе ми го скрши срцето пак да се заљубам, ама па зошто да тагувам и да се затворам. Тој тагува?! Не.
Еден ќе го крши, друг ќе го лечи, јас ќе кршам, друга ќе лечи и се така додека не се најдеме со некого со кого нема ништо да кршиме, само ќе создаваме. :D

Тешка е преодната фаза од стара љубов кон нова, али плус искуство во животот, не штети.
Битно нешто да си научил од таа грешка. ;)
 

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
Абе, ако ви се скрши срцето, појдете на пазар и купете си ново :)

Инаку, да. Со согласувам со AnneBoleyn, потполно е во право.