Како да се живее со хомосексуалец

dorjana

Староседелец
16 февруари 2012
4
3
1,003
58
Posle 21god. vo brak ,ako toa moze da se narece brak ,iako sumljav site tie god. najposle prizna deka e gej.Vistinata boli.Kolku sum povredena ponizena toa ne mozam da opisam . iako dlaboko vo dusata znaev deka e taka Sto da pravam ,a imam dve veke vozrasni deca , a samo jas sum zaposlena.Od toj den jas so nego voopsto ne razgovaram
.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Loner

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
пошто спомнавте дека децата ви се возрасни, со сопругот веќе не разговарате а и само вие работите....јас предлагам развод или пак разделете се...незнам што уште би чекала од тој брак или на што би се надевала? тој нема да се смени колку и да посакувате тоа да се случи.

без разлика колку и да имате години...ќе си го најдете вашето делче..она што ви припаѓа вам...имате за кого да живеете, вашите деца...едноставно морате да продолжите со животот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky, Bum-Bum and Maks

Gabriela

Активен Член
19 февруари 2012
149
139
43
26
Па разведисе што ќе идеш со имаш деца возрасни тие тебе ќе ти помагаат.....
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Не ми се верува... Кажи им на децата ако се големи и разведи се! :eek: Имаат право и тие да ја знаат вистината..
 

Мила

Активен Член
1 март 2012
121
99
28
На плажа!!!
Многу е лесно да се каже разведете се. Најчесто тоа би го рекле луѓе кои не почувствувале никаква тежина на својот грб. После 21 година во брак не е лесно само да се завртиш и да заминеш.

Сметам дека доколку немате семејни несогласувања (на страна тоа што е геј) би требало да се обидете да го зачувате бракот. Не е лесно на 40-45 години да се најде нов маж, уште потешко е да се живее во самотија!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum and TheKitten

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Многу е лесно да се каже разведете се. Најчесто тоа би го рекле луѓе кои не почувствувале никаква тежина на својот грб. После 21 година во брак не е лесно само да се завртиш и да заминеш.

Сметам дека доколку немате семејни несогласувања (на страна тоа што е геј) би требало да се обидете да го зачувате бракот. Не е лесно на 40-45 години да се најде нов маж, уште потешко е да се живее во самотија!
А зарем е лесно некој да те прави будала во здрав мозок? :eek
Има возрасни деца,кои ке ја разберат,има работа ке си има и пријателки...можеби ке се најде и некој сам како неа...
А зарем е лесно да го делиш креветот со човек кој не те заслужува...НИКАКО!
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Posle 21god. vo brak ,ako toa moze da se narece brak ,iako sumljav site tie god. najposle prizna deka e gej.Vistinata boli.Kolku sum povredena ponizena toa ne mozam da opisam . iako dlaboko vo dusata znaev deka e taka Sto da pravam ,a imam dve veke vozrasni deca , a samo jas sum zaposlena.Od toj den jas so nego voopsto ne razgovaram
.

Имаш опција да се разведеш од него или пак да живееш со него.
Првата опција е доколку твоите деца се навистина возрасни и можат да поминат низ разводот без некои големи трауми.Дали можеш финансиски да ги издржуваш децата доколку тие решат да останат покрај тебе?
Втората опција е со подпрашање дали тој е активен хомосексуалец?
Не знам точно на која возраст си но ако веќе си ја изживеала „онаа“ работа да се помириш со тоа и да си имаш мирен живот, со тоа што ќе комуницираш со него за доброто на сите.
 

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Posle 21god. vo brak ,ako toa moze da se narece brak ,iako sumljav site tie god. najposle prizna deka e gej.Vistinata boli.Kolku sum povredena ponizena toa ne mozam da opisam . iako dlaboko vo dusata znaev deka e taka Sto da pravam ,a imam dve veke vozrasni deca , a samo jas sum zaposlena.Od toj den jas so nego voopsto ne razgovaram
.
Варај го со дечко му. Нека пукне од мака џубре едно низаедно.


:x
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Абе разведите се најбоље ја мислу, ама гледајте други да не дознаев дека муж ви е геј. Лошо е за деца. После у школу ке паднев заебанцие ово-оно. Тој е много лошо.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Loner