1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Како да ослабам ефикасно?

Дискусија во форумот 'Специјална исхрана' започната од ivanana, 15 мај 2013.

 1. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  716
  Допаѓања:
  112
  Само трчање за да се ослабе и да се пази што се јаде
   
 2. Ѕид на плачот

  Ѕид на плачот Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 септември 2016
  Мислења:
  209
  Допаѓања:
  101
  Ефикасно слабеење, нема луѓе - нема со седење, ја да ви кажам. Јас еве не знам колку години мачам мака со кг, јадам преку ноќ, другиот ден - дента ете ми ги. :) Надуена сум, јбга. Нема ни две убавини, седење дома, недвижење или брз живот го убива чоека.

  Кај не сум била, по нутриционисти, по глупости... Али, секој нутриционист, бара од тебе нешто, нешто повеќе... Не можа она да ти го среди животот, мора сам тоа ти да го сакаш... Не може она да направи чудо од твојот живот и твојата тежина, може ќе направи, ама ако не се придржаваш ( како во мојот случај ) , е многу лошо. Со здравје да си ги носам стриите. Јебем ти живот! :kafe:facepalm2 (морам до исповедалница да тркнам, да си ги преточам чувствата)
   

Сподели: