1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Како да изберете име за вашето дете?

Дискусија во форумот 'Деца' започната од Hip.Hop_MKD, 21 февруари 2012.

 1. КоњчетоЅвончо

  КоњчетоЅвончо Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,082
  Допаѓања:
  2,133
  Пол:
  Женски
  @Давор бе Ектор, oд кај го извади имево жити се? И што не ставиш едно Х па да биде Хектор или Хектар :)
  И што им фали на пример на имињата, Станојка, Мирка, Станимирка, Зојка, Бојко и тако даље? :)
   
  На ●Untouchable° му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,078
  Пол:
  Машки
  Извини ако се викаш Станојка, ама сеа тоа е шо е :zelen Ако ти е за утеха и моето не е модерно :place:place:place
  Нон стоп им спомнувам на моите дека не ме сакале уште откога сум се родил. А сите мои братучеди имаат убави имиња и како мал нон стоп се нервирав (и сеа мноооооогу се нервирам додуше ама по не покажувам :()

  Е добро де Хектор. Многу убаво име ми е. Само нешто у последно време Ектор ми е некако пошизички.
   
  На КоњчетоЅвончо му/ѝ се допаѓа ова.
 3. КоњчетоЅвончо

  КоњчетоЅвончо Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,082
  Допаѓања:
  2,133
  Пол:
  Женски
  :patos:patos:patos душичка :D не е Станојка но пак е глупо но кога ќе ми текне дека ќе ми дале уште поглупо име си го засакувам моето :D
  Јас прв пат слушам име Ектор, а Хектор па само во шпанскине серии затоа така чудно ми падна :)
   
  На ●Untouchable° му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,568
  Пол:
  Машки
  Можеби Давор е Албанец па затоа без Х. :zelen
   
 5. Taa Sum..

  Taa Sum.. Староседелец

  Зачленет на:
  17 април 2012
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  443
  Пол:
  Женски
  Јас дома си ги имам Давид, Горјан и Андреј, а ако некогаш добијам ќерка ќе се вика Магдалена :wub(wave)
   
  На bliznaci, ●Untouchable°, Mnogo Bitno и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  967
  Пол:
  Женски
  Многу едноставно. Името да е со до 5 букви и да е ретко.
  :)
   
 7. bliznaci

  bliznaci Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  242
  Допаѓања:
  62
  Пол:
  Женски
  Некое од постарите имиња.За женско би му дала име Драгана,Благуна,Надежда.За машко Виктор,Владо,Игор,Горан.
  Денеска све некои имиња што асоцираат на кучиња-Леа,Ива,Теа.
   
 8. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,568
  Пол:
  Машки
  Се знае како се бира име на дете, се копа по семејното стебло и се бира. На пример ако е женско, тогаш се гледа 4-5 генерации назад и се бира името на таа шо живеела тогаш. Исто и за машко.
  После шо убаво, кога на школо ќе ја прозве професорката, "ајде Косара стани."
  "Косара кај е брат ти Цветолик?"

  Убајни.
   
 9. КоњчетоЅвончо

  КоњчетоЅвончо Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,082
  Допаѓања:
  2,133
  Пол:
  Женски
  Хахаха
  И после децата ќе се откажат од тебе :D
   

Сподели: