Како да започнеш разговор на фб со девојка?

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Ако си грд, ако не знаеш да се однесуваш и ако се правиш нешто што не си, подобро да не почнуваш.
Најважно за да добие повратен одговор е да си убав во очите на таа со која пишуваш. Ако си ропак некој тешко дека ќе ти врати. На чат на фејзбук не знам дали остана некој што се пушта, ако останал тешко него. Исто ако е нападно пишувањето тешко дека ќе излезе нешто од сета работа.
Најјако пуштање е во живо. Прав џентлмен доаѓа ми ја бакнува раката, ми дава комплимент и учтиво ме прашува како се викам. Секоја чест на храброста. Само овој дечко ми се пуштил така, другите се како телиња само стојат и не знаат да пријдат на девојка, а тука е најголемиот проблем :zelen(star)

А ти вака како девојче што мислиш за оние момци што пратиле friend request и ги одбиле? :(
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
А ти вака како девојче што мислиш за оние момци што пратиле friend request и ги одбиле? :(

Можеби девојката има дечко, можеби не му се допаднал тој што го пратил барањето иако е слободна, а може и да не прифаќа непознати. :zelen(star)
 

Neverna Mala

Староседелец
21 ноември 2013
123
79
1,038
34
Пробај на Тиндер или Инстаграм. ФБ не е веќе штосно за запознавање, ова Тиндер е баш за запознавање наменето :zelen(star).
Нема што јас да пробувам тоа им го оставам на оние кои личниот контакт не им е јака страна. Не е да се фалам но дечкиовци воопшто не ми мањкаат туку напротив.
П.С ти демек не си по овие работи ама подобро ги знаеш од мене :)
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Нема што јас да пробувам тоа им го оставам на оние кои личниот контакт не им е јака страна. Не е да се фалам но дечкиовци воопшто не ми мањкаат туку напротив.
П.С ти демек не си по овие работи ама подобро ги знаеш од мене :)

Јас ти кажувам тоа што слушам, а и треба да си во чекор со настаните и трендовите Мала. Не морам никој да запознавам инаку, тој што треба одамна го имам во животот (nod)(star)