Како да дадете отказ на работа?

ShakaZulu

Староседелец
19 февруари 2012
431
886
1,103
ако си осигурана поарно почитувај си закони :D ако е работа на диво, може и да не му кажеш, само не с епојави на работа и тоа е тоа , после по телефон кажи му не можам повеќе чаос :D
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
ако си осигурана поарно почитувај си закони :D ако е работа на диво, може и да не му кажеш, само не с епојави на работа и тоа е тоа , после по телефон кажи му не можам повеќе чаос :D
да бе на телефон...:D тебе така да ти прават вработените :D пошо чоеков си е ок мислам дека и трабл треба да биде фер и ок со него да му каже бар две недели унапред за да може да најде замена.. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum and Trouble

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
ако си осигурана поарно почитувај си закони :D ако е работа на диво, може и да не му кажеш, само не с епојави на работа и тоа е тоа , после по телефон кажи му не можам повеќе чаос :D
Ааааа не, така не, не иде така со него :( Не е на диво де, пројавена сум, осигурана, плави картони, се по ред. Леле кога ќе ми текне што се имам напраено лошо на работа дури и жал ми паѓа кога и да помислам дека треба да дадам отказ :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

ShakaZulu

Староседелец
19 февруари 2012
431
886
1,103
да бе на телефон...:D тебе така да ти прават вработените :D пошо чоеков си е ок мислам дека и трабл треба да биде фер и ок со него да му каже бар две недели унапред за да може да најде замена.. :)
Верувма дека ен е така во случајов но сите знаат дека работата на диво цвета, се работи за дневница ... па така денес те има утре те нема.... како да сонцето нем ада изгрее :D ич нека не ти е гајле , ако сакал да си таму зошто не те пријавил :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trouble

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Проблем едн луд.. објасни му на човека што и како е ситуација, искрено и реално. Ако е човек ќе разбере.
 

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Верувма дека ен е така во случајов но сите знаат дека работата на диво цвета, се работи за дневница ... па така денес те има утре те нема.... како да сонцето нем ада изгрее :D ич нека не ти е гајле , ако сакал да си таму зошто не те пријавил :D
Тоа да точно, да беше така ич уво не ми чуе бре, како сум си дошла така ќе си отидам ;)
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Немам да кажам ништо ново од што кажала погоре другите.
Најавување месец дена однапред,пред се ради себе,ради колегите да не испаштаат они без слободен ден дур се најде замена за твоето работно место,ради почитување на газдата од кој што кажуваш дека си задоволна,ради законот.
Туку друго ми е прашањето на целава оваа работа.
Ако добро приметив задоволна си од се.
Зошто заминување прво од работа а после од државата?
Ради авантуристичките потреби или сосема нешто друго.
Да напоменеше дека не си задоволна од платата и бакшижот ке помислев дека тоа го правиш ради финансиите и борба за подобар опстанок,а вака не ми е јасно:).
Како и да е,штом си задоволна од се,направи го твоето заминување што побезболно,да и на крај оставиш впечаток каков што тие сите заслужиле.