Како бирате партнери за сериозно, а како љубовници?

Glory

Истакнат Член
8 септември 2013
27
13
103
Поттикната од текстов, баш ме интересира колку навистина е релевантно истражувањево во реалноста? http://www.crnobelo.com/zivot/ljubov-i-seks/24094-kako-mazite-biraat-sopruga-a-kako-ljubovnica
И момците и девојките, бирате партнери за сериозно или само за забава според цртите на лицето или имате некои други критериуми и поделби? Како одлучувате на прв поглед? (happy)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Поттикната од текстов, баш ме интересира колку навистина е релевантно истражувањево во реалноста? http://www.crnobelo.com/zivot/ljubov-i-seks/24094-kako-mazite-biraat-sopruga-a-kako-ljubovnica
И момците и девојките, бирате партнери за сериозно или само за забава според цртите на лицето или имате некои други критериуми и поделби? Како одлучувате на прв поглед? (happy)
Прилично сум сигурен дека тоа варира од личност до личност и не можеш да најдеш заклучок.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Аркантос

Glory

Истакнат Член
8 септември 2013
27
13
103
Прилично сум сигурен дека тоа варира од личност до личност и не можеш да најдеш заклучок.
Да, но можеби ако секој го каже својот критериум ќе се дојде барем до приближно заеднички критериуми :)
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Поттикната од текстов, баш ме интересира колку навистина е релевантно истражувањево во реалноста? http://www.crnobelo.com/zivot/ljubov-i-seks/24094-kako-mazite-biraat-sopruga-a-kako-ljubovnica
И момците и девојките, бирате партнери за сериозно или само за забава според цртите на лицето или имате некои други критериуми и поделби? Како одлучувате на прв поглед? (happy)
Прво иде за забава а серизното ти доаѓа после.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: FallenAngel

Violet

Полноправен Член
2 март 2014
32
40
18
39
рајска градина
Па љубовникот е да внесува возбуда и веројатно добар само за во кревет, за сериозно партнерот треба да ја исполнува на секое поле.Иако мене не ми се јаснии овие поделби, неможе од прв поглед да се одлучиме дали го бива за маж или само за љубов водење осим ако не мислите на блудни мисли што може да се појават кога ќе видиме некој згоден.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: FallenAngel

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Истото што сум го барал за жена ми, ќе го барам и за љубовницата...со една плус особина кај љубовницата - дискретност :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja and Prashina

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Не можам да направам остра граница меѓу партнер за сериозно и љубовник. Едноставно , секогаш ме водат емоциите. А дали е за сериозно или не , времето ќе покаже. Бирам внимателен, искрен , човек кој ме привлекува со интелектуалност, а потоа со физички изглед. Понекогаш немам одговори што е тоа што го свртувва моето внимание кон некого од толку многу други. Потребна е некоја размена на енергии меѓу мене и него за да започне нешто. Ако го нема тоа, ништо.
 

коста

Истакнат Член
21 мај 2013
145
61
328
36
ако пука како зрела лубеничка е спремна и за сериозно (party) ако не ја бива да е домакинка тогаш само за тоа што е добра :D
 

Armagoddamn

Староседелец
28 октомври 2015
162
33
1,028
ако размислува како мене одма че трчам по него
Јас сакам истомисленик, исти идеи, замисли, интереси
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Loner