Каков мобилен телефон имате?

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
iPhone 4 Ѕ, подобар телефон нема на светот освен ако не излезе 5ка или 6ка и тн :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: важна

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
nokia5800xpressmusic_8-477x1024.jpg
Samsung-SGH-i600-i607-blackjack.jpg
Nokia_6131_Gold_Photos.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ScoobyDoo and Hip.Hop_MKD

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
Sony Ericsson w100i
Катастрофа од телефон, го земав заради обликот ептен ми се допадна ама се зафркнав, цела таа линија на телефони да ти била со фабричка грешка или незнам како, ама не функционира добро се пореметува на моменти :lut

го имам и јас истиот... првиот месец од кога го земав звучникот нешто почна да брчи и одма на сервис ,али еве веке година време добар е ..нешто што ми се допага е што држи батерија 6-7 дена
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Порано бев превише фатен со ваквиве фенци шмеци геџети , се до оној момент коа сфатив дека и еден Sony Ericsson Cedar си врши работа. Ако иам потреба од интернет ќе си зеам лаптоп и ќе си седнам некаде. Но некогаш мора и пауза од глобалната мрежа, не? Имав прво некој сони Ериксон t290i за да после се префрлам на нокиа. Имав n-Gage qd, време на средна адолесценција коа тренд беше да плешеш tomb raider на мобилен и Симбиан беше луксуз. Потоа се префрлив на Нокиа 6280 - прв телефон со камера. Немаше голем рок на траење па се префрлив после на Нокиа 9300. Лап топ у мало. Ми беше добар сопатник, перото со кое ги пишував неколкуте текстови (имаше qwerty тастатура). Добри 4 години. во третата негова година зедов iPod touch (не телефон) и тука веќе се разгради работата. Видов една година со фенци шмеци ствари и реков дека следниот што ќе го земам ќе има основни функции. iPodот ретко коа го користам коа сум излезен освен за музика, додека Cedar-от ми е сосема доволен.
 

alekcacko

Полноправен Член
4 март 2012
45
4
8
33
Bitol, Bitola, Macedonia
Користам nokia n95. Мнооооооооооогу сум задоволен од него, само имам еден гооолем проблем. Ми се празни брзо батеријата. Позз