1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Каква маскара користите? (препораки и совети)

Дискусија во форумот 'Лице' започната од Marrie, 19 февруари 2012.

 1. Pisces

  Pisces Истакнат Член

  Зачленет на:
  4 јули 2016
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  40
  [​IMG] Моментално оваа од essence,водоотпорна е затоа се зафркнав што ја земав,многу тешко се вади,буквално ќе ги откорнете трепките :besen не е секојдневна..
   
 2. Swatkata

  Swatkata Староседелец

  Зачленет на:
  26 јуни 2014
  Мислења:
  47
  Допаѓања:
  15
  Maybelline воодотпорна е.
  Добар волумен дава на трепките но многу тешко се вади
   
 3. Ѕид на плачот

  Ѕид на плачот Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 септември 2016
  Мислења:
  209
  Допаѓања:
  104
  Воопшто не се вади тешко, со сатва влажните марамчиња за остранување на шминка што се пред да си го измиеш лицето, ќе поминеш со нив, ќе си го избришеш лицето, до 30 ден се во ДМ, имаш внатре 25, Обично по 4 си купувам и си имам. Лично кога ме мрзи навечер или наутро да си го измијам лицето од шминка, со нив ја остранувам само и толку или кокос-маслото. :) Веднаш искача.
   
  На Swatkata му/ѝ се допаѓа ова.
 4. kikicat

  kikicat Нов член

  Зачленет на:
  17 декември 2017
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Нај омилена маскара ми е:
  L’Oreal-Paris-Volume-Million-Lashes-So-Couture-Mascara.png
  Предобра е во секој поглед, дава на волумен и должина, не се размачкува и не ги слепува трепките.
   

Сподели: