1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Каква маскара користите? (препораки и совети)

Дискусија во форумот 'Лице' започната од Marrie, 19 февруари 2012.

 1. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Девојки, каква маскара користите? И колку сте задоволни?
  Јас моментално ја користам од Гош, за волумен, 420 денари е, и од Есенс, со 2 четкички, една за волумен, и една за издолжување на трепки, која не беше воопшто скапа, 209 денари.
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,070
  Оваа ја користам, убаво ми ги прави трепките. Супер е за 100ден. Јас од шминка само маскара, лабело и сјај користам.
  [​IMG]
   
  На Mila Kunis, Реми, Dee Dee и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Па, најубаво да ти кажам. Нежна шминка, најубаво нешто. И јас обично така.
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Alex M.

  Alex M. Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  328
  Допаѓања:
  523
  Истава и јас ја користам ем ефтина ем супер ги прави трепките:)
   
  На Selma, Dee Dee и Marrie им се допаѓа ова.
 5. Glorry

  Glorry Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  261
  Допаѓања:
  369
 6. Dee Dee

  Dee Dee Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  197
  Допаѓања:
  468
  И ја имам ваква..Супер ми е .. Имам и една од Авон Super Shock .. Задоволна сум и од двете..Инаку и ја не се шминкам многу..Креон,маскара,сјај..А така за родендени или нешто ако има посевно ставам кафеава или сива шминка..Други бои ретко користам..Што по природно толку поубаво! :)
   
  На ●Untouchable° и littleblackdress им се допаѓа ова.
 7. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Sarah а маскарата дава волумен на трепките или не? Под итно ми треба маскара за волумен на трепки. Со една од Орифлејм се зезнав, моментално користам една на Есенс, добра е ама и таа е готова веќе. Утре сакам да нарачам друга од Орифлејм, ама ако оваа дава волумен можда и би ја пробала.
  [​IMG]
   
 8. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,070
  Па дава, јас сум многу задоволна. И да ја купиш ако не ти се допага нема да жалиш на напарите. Читав на нет дека црвената била подобра, да не те излажам таа ја нема користено.
   
 9. Andrea Bloodbucket

  Andrea Bloodbucket Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  328
  Презадоволна :). [​IMG]
   
  На Bibi@, MyBella, cece17 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. Dee Dee

  Dee Dee Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  197
  Допаѓања:
  468
  Јас ја имам оваа :) И ја сум исто презадоволна! ;)
   
  На Scars31, MyBella, street_chic и уште 1 член му се допаѓа ова.

Сподели: